bugün

reklamdakinin aksine kontör düşmanı kız.
offsight - görüntü dışı ..

değil miydi ?

(bkz: futbol özürlü kızlar)
Kafasını yormayan kızdır. Aslında biraz emek verse makyaj yapmaktan bile kolaydır. Ama işine gelmediği için araştırmaz. ofsaytı bilmeyen saf kız ayağına yatmayı sever.

Bir soran olsa da pat pat cevap versem. *
Kızlar itinayla futbol adına özel ders verilir. *
reklamlarda devamlı çıkan 'ofsayt ne aşkım' tipinde soruların kız yurtlarına kadar yayılmasıyla kızlar aralarında yok efendim eğer sevgilin sana ofsaytı anlatacak kadar sabırlıysa seni yüzde yüz seviyodur tipinde diyaloglar oluşur ve futbolla yakından uzaktan alakası olmayan bi hatun kişi bile ofsaytın ne olduğunu merak eder. sırf bunu ona anlatacak biri olsun diye kendisine sevgili edinen hatun kişidir. (bkz: ofsaytı bilmeyen kız kalmış mıdır)
çoğu kişinin bile hala tam olarak anlayamadığı bir futbol kuralını bilmeyen kızdır. bu kızı karşınıza alıp kısaca, "oyuncu rakip kaleye toptan daha yakın olduğunda ofsayt oluyor. bu kadar basit, daha da soru sorma!" diyerek açıklama yapabilirsiniz.
tipik kızdır işte..
rakip kale ile rakip kaleye kendisinden daha uzak olan bir takım arkadaşı tarafından pas atılan futbolcu arasında en az iki (bkz: 2) rakip futbolcu olması gerektiğini bilmeyen kızdır.

not: 2 konusunda ısrarlıyım. izah edilir.
eksikliğini hiç hissetmemiştir. bir şey kaybetmiyordur.
normal bir kızdır.
modası geçmiş bir espriye konu olmaktadır istemeden.
eyeliner ı bilmeyen erkekle aynı kategorideki kızdır. hayır ben anlamıyorum ki illa bir kız ofsaytı bilmek anlamak zorunda mı? ha ofsayt nedir? sevgilisi olan bir adama bilerek asılıyorsan bu ofsayttır. evli adamı ayartmaya çalışıyorsan bu ofsayttır. bir adamla sadece parası için birlikte oluyorsan, hayatında bir erkek varken etrafındaki dostlarını, kız arkadaşlarını arayıp sormuyorsan derdini tasasını dinlemiyorsan, yakın arkadaşın saçlarını çiğ sarıya boyatıp maymuna döndüğünde yalandan "çok güzel olmuş" diyorsan işte tüm bunlar kadın literatüründe ofsayttır.
futbolla ilgilenmeyen kızdır.
aslında ofsaytın ne olduğunu bilmek o kadar zor bir şey değildir.
(bkz: sen hiç ofsayt oldun mu kerim)
ofsaytı bilmese de ofsayt osman'ı bilen kızdır. onu da bilmiyorsa ayıp ama.
ofsaytı bilmez ama ofsaytdasın (bkz: domalmak)lan diyen kız.
(bkz: ofsaytı anlatamayan sevgili)si mevcutsa muaf sayılabilecek hanım kız.
benim gibi futbolla değil de basketbolla ilgilenen kızdır, o yüzden ofsaytı bilmese de asist, pivot, perdeleme gibi terimleri bilen kızdır.