bugün

her motorcunun hayalinde elbette tarzına uygun afilli gösterişli kıyafetlerle motorunu sürmek vardır.
yalnız günümüz kıyafetleri özellikle de alpinestar dainese icon gibi markalara ait kıyafetler dudak uçuklatacak fiyatlarda. kıyafetlerdeki fiyat etiketlerini görünce direk mağazadan götüm götüm çıkan tipseniz sizi buraya alayım.
bendeniz cruiser tipi motor kullanıcısıyım. 250lik v silindir bir motora sahibim. her chopper tutkunu adam gidip bir harley davidson sahibi olamıyor günümüz türkiye şartlarında ne yazık ki. zaten bahsi geçen markalara binebilmek için minimum 35 yaşı devirmek gerekiyor sanırım.
gelelim konumuza sayın ulu sözlük yazarları. marka kıyafetlere baktığımda kask eldiven mont ve pantolon kombinesi motorumun değerini geçiyor. kış aylarında da motora binmeye devam edecek biri olarak pantolonumu ve montumu kesinlikle alma kararı verdim. ardından piyasa araştırması yaptım. 150 liraya su geçirmez, dizliğinde sünger koruması olan bir pantolon aldım. 1 ay sonra mont almaya gittim. roleff marka sırtı sünger korumalı dirsek ve omuzları sert korumalı bir mont aldım 250 tlye. montumdan gayet memnundum, fiyat performans kalitesi çok cazip gelmişti. ta ki bugüne kadar.
bugün motorumu yıkadım yağ durumuna baktım, yağ kapağını çok sıkmamışım. motoruma bindim yaklaşık 15 km sonra titreşimden çıkan yağ kapağı yere düşmüş ve motordaki tüm yağ üzerime fışkırmış. ışıklarda durana kadar farketmedim. hemen servise gidip yeni kapak ve yağ aldıktan sonra eve döndüm.
montum pantolonum ve eldivenim yağ içindeydi. derhal çıkarıp, gerekli deterjanları montuma sürüp makinaya attım. 70 derece sıcaklıkta 1200 devirde 2 saat 57 dakikada yıkanacak yazdı makina, bende üstümü değiştirip içmeye gittim.
geldiğimde bir heyecan montumu çıkardım. yağ lekeleri %95 gitmişti ki omuzluktaki sert plastik korumalarının kırıldığını gördüm. böyle bir hayal kırıklığı tüm pazar günümü sikip atmaya yetti.
250 tl böyle bir mont için çok değil. ama bu mont daha ilk haftasında kullanılmayacak hale geldiyse çok para. ucuz etin yahnisi yenmiyor sayın motor tutkunu yazarlar. 100 200 tl daha fazla verin 2 3 sene kullanabileceğiniz kıyafetler alın. yarın bu montu geri götürcem ama geri alacaklarını hiç zannetmiyorum. acı ile tecrübe edinmiştir. 100 lira kara geçeyim diye cebinizdeki paradan olmayın. 1 kez alın kalitelisini alın abi.
yolunuz açık olsun, tekeriniz düz bassın. tüm motor sever kardeşlerime selamlar.

ha bu arada montuma ait temsili fotolar bunlar: