bugün

merhabalar arkadaşlar yine beyaz ama zenci olduğum bir an ile sizlerin karşısındayım.

öyle ki;

bindim bugün kadıköy-kartal metrosuna, oturuyorum tabii.
birkaç durak ilerledikten sonra kalabalıklaşmaya başladı doğal olarak. koridor tarafına bakan koltukta oturuyorum bu arada.
neyse iyice kalabalıklaşmaya başlayınca bi tane yaşlı amca bindi metroya.
metro tıkış tıkış göreceksin, ayakta duramıyor kimse. amcanın da boyu kısa yukardan da tutamıyor ahahah düştü düşecek.

aradan bir tane duyarlı vatandaş bana hitaben,
'' bunlar da genç nesil işte, anaları babaları ahlak nedir öğretmemiş ki dedesi yaşında adam ayakta bu beyimiz oturuyor'' dedi.

ben de hiç oralı bile olmadım. bir durak geçmedi ki bir daha;
'' terbiyesizliği yetmez gibi arsız da'' dedi bu kez. kafamı bile kaldırmadım telefonla oynuyor gibi yaptım.

birden ses hiddetlendi, ''terbiyesiz herif duymuyor musun lan kime diyorum ben burada haysiyetsiz köpek'' dedi.
ardından da ''insan hakaret ediliyor diye bir yerine takar cevap versene lan sağır mısın dilsiz misin nesin lan sen'' deyince gözlerinin içine baktım..

o an çok çetin bir cevize çarpmıştı.

bana mı diyorsunuz efendim edasıyla;

''ebe,ebe, ebele ebele'' heceleri eşliğinde kulağımı gösterip duymuyorum manasında bir el hareketi ile karşılık verdim.

adam taş kesildi ahahahhaha.

ben devam ettim tabi ''hübele, ebele, ebebebe'' diye ahahahhaha.

adam kıpkırmızı kesildi. baktım oradan biri,

''sen ne namussuz bir insanmışsın lanet olsun sana duyarsız hayvan'' diye bu adamın ensesine yapıştırdı bir tane.

sonra yaşlı amca iç cebinden cep saatini çıkarıp dövmeye başladı bunu. öbür durakta allah allah nidalarıyla tekme tokat dışarı attılar adamı ahahahhaha.

en son ineceğim durakta beni omuzlarına alıp yürüyen merdivenden ''cilvene oy nanay da'' ezgisi eşliğinde yukarı taşıyorlardı hahaha.

tanım; uzman bir rol yeteneği gerektirir.
(bkz: okulların geç açılması liselilere yaradı)
metro duruyorsa kalkana, hareketliyse ilk frene bastigi ana kadardir. o ayar veren yerler dine imana gelir dusmeden once.
Okumadi.
sonra birden uyandım ve altım ıslak.
çalmak, sallamak, sözlük formatını silkmek yasaklanmalıdır.
(bkz: mağara)