bugün

ensar - muhacir ayağına bize kitleyebilirler.

ırak'ta amerika'nın öldürdüğü 1 milyon sivil müslüman değil miydi, onlara niye ensar olmadık? o zaman niye amerikan askerlerine "beline kuvvet" dedik diye soracak bir çomar yok zaten memlekette.
sen herkesi kendin gibi enayi mi sandın.
her ne kadar geçersiz oylar çıkarıldığında %98 hayır dese de katılım %50 altı olduğu için geçersiz görülebilecek olan referandum

ayrıntılı bilgi için: (bkz: macaristan/#34264559)

ayrıca not düşelim tayyip'e falan dayamayandırmayın oğlum şu referandumu. zaten referandum sebebi avrupa'ya giden 1 milyon üzeri suriyeli mültecinin paylaşımıdır. biz milyon tane alırken ırkçılık yapma sende elini taşın altına koy diyen merkel ve diğer ab liderlerinin dayatması sonucu macaristan başbakan'ın halkıma sormam lazım dediği referandumdur ve ezici çoğunluk reddetmiştir.

son bir not daha macaristan'a ırak türkmen kökenli mülteci girişine izin vardır ama diğerlerine yoktur. kerkük, telafer, tuzhurmatu, kifri türkmenleri için iltica şansını çok önceden sağlamış ülkedir.

edit: not eklemeye doyamıyorum şunu da ekleyeyim macaristan'a gidecek mülteciler türkiye gibi geçici statü ile değil tamamen kalıcı olarak gideceklerdi bu yüzden karşılaştırmak anlamsızdır. ülkemize gelen mülteciler geçici statüsündedir ve vatandaşlık verilmemiştir.
güncel Önemli Başlıklar