bugün

üniversitelerin bilim yapılan yerler olduğunun anlatılması gereken durumdur.
(bkz: oturmaya mı geldik)
Ergenlerin saçmaca düşüncelerinden biridir.
olmadığının bir şekide anlatılması gerekir.
başlayınca öyle olmadığını anlayacaklardır.
genelinde eğlence yeri olarak görülür.(olum üniversitede kızlar teklif ediyomuş lan)
baba para gönderir bu pezevenk harcar.anne baba yoktur yanında rahattır artık.boş zamanı çoktur full gezer tozar.sınavlara çalışmaz son 1 hafta çalışmaya başlar en fazla 2-3 günü çalışır ki buda hiç bi işe yaramaz.son sene bir bakar eğlenceli ama boş geçmiş bir okul hayatı.benim önerim herşeyi dengeli yapın kendinize bir hayat programı yapın ve uygulamaya çalışın ailelerinizin verdiği paraların hakkını verin yada hiç okumayın.
An itibariyle cıkmıs oldugum borclar genel hukukundan sonra lanet edıyorum unıversıteye.
Dolmuşla eve giderken 2 genç liseli kızımızın sohbetine kulak misafiri oldum. Kız arkadaşına dedi ki "ay rüyamda eskişehiri kazanıyoruz ev tutuyoruz sen, ben, ayşe, fatma. bulasıkları ben yıkıyorum, ütüyü sen yapıyosun, ayşe oje sürüyo, fatma da yemek yapıyo ay ne güzel rüya!!" diğer kızda tepki yok bir kaç saniye sonra başlıyor konuşmaya; "rüyana sokiym anca kendime geldim".
(bkz: kan alırlar kamil kan)
Ne! Yoksa orada da mi çalışmamız gerek.
hayattaki en büyük yanılgılardan biridir.
hayal kırıklığı yaşamamaları için bir an önce uyarılması gereken hayalperest kitledir.
hocaların üniversite anılarını anlatmasıyla dahada artan görüş.