bugün

ingiliz Times gazetesinin kadın eki için hazırlanan bir yazı kapsamında yapılan röportaj sırasında, gazeteci Oktay Ekşi'nin de eşi olan cumhuriyet mitingi organizatörü psikiyatri profesörü Aysel Ekşi'nin Hayrünnisa Gül adını duyunca hemen "I hate her! / O kadından nefret ediyorum!" tepkisi vermesiyle ifade edilebilecek psikoloji bozukluğudur. Tanımadığı, hakkında doğru dürüst bir bilgiye sahip olmadığı bir kadından sırf inancı gereği başını örtmesi nedeniyle nefret edebilmek ancak paranoid psikoz belirtileriyle açıklanabilir. bir kez daha görüldüğü üzere laikçilik malum şahısların gözünü kör etmiştir. öte yandan yine aynı yazı için röportaj yapılan hayrünnisa gül ise bu tepki kendisine iletildiğinde gülümsemiş ve sonunda psikolojik sorunlu laikçilere tokat gibi oturan cevabını vermiştir: "I cover my head, not my brain. / Ben başımı örtüyorum beynimi değil." *
laikçilerin kör nefreti ingiliz okuyucusuna olduğu gibi tüm aklıbaşında insanlara da komik gelmektedir. çağdaş dünya özünde "I hate her!" basitliğinden öteye geçmeyen ama demokrasi, özgürlük vs. kelimeleriyle süslenmeye çalışılan bu psikotik tepkilere sadece gülmektedir. çünkü onlar psikoz bozukluğu yaşayan laikçilerin aksine gerçek demokrasi ve özgürlük nedir bilmekte ve bizzat yaşamaktadırlar.

kaynak: http://women.timesonline..../women/article4352789.ece