bugün

az önce kızlardan erkeklere tavsiyeler başlığını okurken gördüğüm hede. o başlıkta anlatılan erkekler gibi olursanız, ' ay bu ne böyle hiç sert değil' gibi tepki alabilirsiniz hatta kız tepenize çıkıp her boku yaptırabilir.
(bkz: olur öyle)
-ben özgür bir kızım selçuk tamam mı? bana emir veremezsin...
+ama ayça ilişki paylaşımdır... iki taraflıdır...
-bana ne... freeeddoooommmm...
+tamam akşam bize gelme... yalnız uyuyacağım.
-bana ne gelcem..
+oo beybii...
izledikleri saçma sapan amerikan romantik komedileri yüzündendir.

ne olur o filmlerde? erkek kızı görür, aşık olur, kız kendini sevsin diye çiçek almaktan tut da saçma sapan organizasyonlu onlarca sürprize kadar her şeyi yapar. kız surat asar, dudak büker, sikine takmaz. ama zamanla çocuğu sempatik bulmaya başlar, böyle içi kıpırdar, çocuk ona açılır, o da kabul eder ve finalde öpüşürler. yani erkek o ilişki için her boku yapıp kendini yıpratır ama ilişki kızın hamlesiyle başlar.

şimdi kızlar da bunu görünce tabi filmden etkileniyor ve istedikleri erkek buymuş gibi tarif ederler. ilgili olsun derler, romantik olsun derler, iltifat etsin derler, sürpriz yapsın derler falan da filan. ama bunun altında yatan aslında o erkeğe aşık olmalarına sebep olacak şeyler değil tamamen "ego tatmini"dir. yani çocuğu çok sevdikleri için bu hareket hoşlarına gitmiyor, o sürprizlerle diğer kızlara karşı "bakın benim için neler yapan erkekler var" deme fırsatı bulmak istedikleri için o filmlerdeki gibi erkekleri ideal erkek olarak tarif ediyorlar.

şimdi erkek de bunu görünce ne yapıyor? "ulan bu kız bu tipi seviyorsa ben de bunun gibi yaparsam beni de sever" diye başlıyor iltifatların, hediyelerin, sürprizlerin gözüne gözüne vurmaya. en sonunda kızın egosu ağrı dağı'nın rakımını geçince, kız erkeğin posasını çıkarıp ondan artık ego namına bir şey elde edemeyeceğini görünce oğlanın götüne tekmeyi vuruyor ve kendine böyle şeyleri hiç yapmayan, hatta azarlayıp siklemeyen adama aşık olup gözyaşı döküyor. erkek de diyor ki "ulan hani ideal erkek buydu, niye o amerikan filmlerini övüp oradaki gibi olan erkekleri istemiyorsunuz? niye kızlar dediklerinin zıttını yapıyor?"

işte sorun orada güzel kardeşim. o siklemeyen adam kıza istediği ego tatminini vermediği için kız onu alana kadar adamın peşinden gidiyor. ssen bunu göremiyorsun. insanoğlunun fıtratı böyle. istediğini hemen verirsen asla kıymeti olmaz. azar azar, ondan da aynı ilgiyi almak kaydıyla vereceksin ki kız da sana gelsin. yoksa bütün sermayeyi yersin. kanmayın siz o kızın peşinden koşup tavlayan amerikan romantik komedilerindeki yakışıklı adamlara. film onlar. gerçek hayatta bir kızın peşinde o kadar gidersen sana karşı tek hareketi ezik, yapışık, sülük diye damgalayıp arkadaşlarına senden şikayet etmek olacaktır.