bugün

aslında her defasında hesabı ödeyen taraf olduğum için(erkek tarafı) zamanla fark ettiğim durum. şöyle ki;
1. gün: kız arkadaşla buluşulur, gezilir oturulur, yemekler yenir, bir şeyler içilir kapanışta cepten, cüzdan da para çıkarma şerefi(!) sana ait olur.

2. gün: kız arkadaşla kararlaştırılan yerde buluşulur yemek yenir, sinemaya gidilir film izlenir( arada belki öpüşmeler olur fragmanlar varken) sonra kapanışta yine para çıkan cep sizin ki olur.

3. gün: kız arkadaşla eğlenceye gidilir mekana giriş yapılır(ücretli), içki içilir kapanışta para çıkan cep yine sizinki olur.

4. 5. 6. ve 7. günlerde de aynı durum söz konusu olduğu için ve açılışı kendi cebinizle yapıp, kapanışı da yine kendi cebinizle yaparsınız. bu durum ilişki süresince, ilişkinin devam ettiği aylar ya da yıl hesabına göre genel olarak böyle devam eder. bu durum meydana gelirken hep aynı konuşma geçer;

-pardon garson bey( ufak bir gülümseme ve el işaretiyle hesap isteme hareketi yapılır) diye seslenilir.
+buyrun efendim.
-hesabı alabilir miyim?

"alabilir miyiz?" demiyorum dikkat ederseniz "alabilir miyim?" diyorum. tabi sahipleniyorum istemsiz bir şekilde çıkıyor bu cümle ağzımdan.
+tabi efendim getiriyorum.

********1 dakika sonra hesap gelir*********

iç ses( 70 lira! ohh iyi yemişiz yarasın. ulan acaba şu kalanları paket yaptırsam mı neyse kıza ayıp olur)
+aşkım bu kez ben ödeyebilir miyim?
-hayır aşkım ben hallediyorum.
+aşkım hep böyle yapıyorsun ama... al bak çıkardım bile ben.
-iç ses(oha lan 200 lira çıkardı, 200 lira varmış hakikaten ve bunun değişik renkte olanlarını da var cüzdan da...)
-aşkım maşallah cüzdanın gök kuşağı gibi.
+anlamadım hayatım.
-cüzdanın diyorum, ya aşkım sen bu kadar parayı nerde buldun? güne mi gidiyorsun? tefeci misin sen? benim cüzdanım da bile bu kadar para yok!
+ya aşkım kaç aydır hesap ödetmiyorsun bana. ben de seninle her dışarı çıktığımızda harcamak için yanıma aldığım paraları biriktirdim.
-biriktirmişsin biriktirmişsin, maşallah bir servet yaratmışsın. bu parayı ekonomiye kazandırsak ülke kalkınır yeminle.
+dalga geçme aşkım ya bundan sonra para almamazlık yapma ortaklaşa ödeyelim alman usulü.
-ben de şimdiye kadar hep almam üsulü ödüyordum boş yere desene aşkım...

nacizane bir tavsiye ortak ödemek istendiği zaman ben ödeyecem diye ortaya atlamayın hemen, birlikte ödeyin. allah korusun siz harcamaya kıyamazsınız ama ayrılınca sizin tasarruflarınız sayesinde biriken ve şişen kız arkadaşınız cüzdanındaki parayı yerler( belki kız arkadaşınızı da yerler).
Bir erkek gibi kurusu kurusuna hesap tutmamalarindan kaynaklanir. Genellikle paralari butundur zaten. Biz erkekler mi? Kalan 2 liranin hesabini yapar iddaa oynariz.
(bkz: kızlarda para bok)
kızlarda para hiç bitmez hacı öğrenciyken ayın 7 sine bir gün kalmışken ve dahi ayın 15 ine bir gün kalmışken kızların hep bir yerlerde parası vardır. hiç olmadı kullanmadığı bir cüzdanın bir çantanın içini karıştırın ordan en az bi yirmilik çıkar.
bir kız bizim gibi parasız gezmeyi göze alamaz. bir kızın yanında en azından acil durumda belli bir mesafeye gidecek kadar taksi parası olmalıdır. biz erkekler bankta uyuruz gerekirse ama bir kız uyuyamaz. temel sebebi budur.