bugün

Düyadaki hememn hemen herkesin yaptığı şeydir. konuşulan anşlaşılmaması durumunda bir daha dinlemek istemeyince yapılan eylem.
hıhı, aynen, tabii ya, öyle, yani, hadi ya, evet.

bunları duyuyorsanız bilin ki siklenmiyorsunuz.
bende artık hastalık olmaya başlayan durum. zaten sol kulağımda biraz problem var, belli seviyenin altında ki sesleri duyamıyorum. konuşurken de ikide bir ne dedin, efendim, heee gibi cümleler kurmakta karşındaki insanı bir süre sonra delirtebiliyor. en son şöyle bir olay geldi başıma;gece dışardan bir şeyler söylemek için aradım mekanı ne istediğimi söyledim adam en son soğan olsun mu dedi* ben de anladığım kadarı ile cevap verdim "evet evdeyim"**
karşıdaki özellikle bariz şekide şiveli konuşuyorsa ve diğer cümlede bir şekilde yaptığınız şey anlaşılırsa durum kötü demektir.

bir kez o duruma düştükten sonra ne kadar anlamasam da uygun bir üslupla tekrarlattırıyorum. karşıdakinin anlamadığını sanmayın kimse salak değil, samimiyetsiz bir görüntü vermemek lazım.
karşıdakinin gülünç bir şey söylediğini umarak gülümsemek en yaygın olanıdır.
asla anlamayacağınız insanlarla birlikte çalışıyorsanız sık sık yapılması tavsiye olunur.
Ayıp olmasın diye yada ortada mal olmamak için yapılır genelde...
kendi salak hissetmene neden olan durumdur.
kendini turbo moduna almış insanlar karşısında zınk diye kalmamak adına edinilen durum.
''hadi ya''.