bugün

bide şu var belki alakalıdır: (bkz: metrodan çıkarken bukart basmaya çalışan insan)
kimi üniversite kampüslerinde manyetik olan kimliklerinizi okutmadan çıkamayacağınız için mecbur bunu yapması gereken öğrencidir.
eğer kimliği unutmuşsanız ve okula girmeniz gerekiyorsa şöyle bir diyalog yaşanması mümkündür.

+ abi kimliği evde unutmuşum.
- geç geç tanıdım canım seni.
+ abi,nerden tanıdın?
- olum senden başka kimse yok ki okuldan her çıkışta kimlik gösteren,ezberledik suratını artık.
ben buraya yeni geldim.
isteyince çıkabiliyor muyuz?
Burda mı yaşamam gerekiyor?

(bkz: nasıl yapıcaz bilmiyorum ki ben şimdi)
girerken ne gösterdiği merak konusu olan öğrencidir...
her okula gidişinde ilçeler arası yolculuk yapan öğrenci fena dalgın olduğu zaman güvenliğe kimlik göstermek yerine 'bi öğrenci abi' diyebilir...kendimize dikkat etmek lazım...**
(bkz: fünikülerden çıkarken akbil basmaya çalışan insan)
yeni başladığı üniversitesinde, sabırsızlıkla beklediği öğrenci kimlik kartını ancak bahar yarıyılı başlangıcında alınca kartıyla kapıcıya caka yapan insandır.*
(bkz: sınıftan çıkarken kapıyı tıklatmak)
artık ota çöpe kimlik sordukları için kendini garantiye almaya çalışan öğrenci modelidir, siz istemeden ben göstereyim ne olur ne olmaz modundadır. *
o kimlik kartına sahip olmanın vermiş olduğu coşkunun eseridir. "bak bak bizde yalan yok hak ettim kazandım ve buradayım" gibilerinden mesajdır aslında.
kırtasiyeye kadar gidiyorum gelirken göstermem ona göre...çantamdan bulmam zor oluyor da.
-mert ya versene şu kimliği bulamam şimdi okutalım da çıkalım.
kart okutulurken cazgır sesli güvenlik görevlisi:
+herkes kendi kartıyla çıksın hala okulda görünüyorsun.
-hıms hıms olur tamam ok.

2 hafta sonra çıkış kapısının orda görülen ifade.
"çıkarken kimlik kartınızı okutmanıza gerek yoktur"
hani okulda görünüyordum..
nerde o cazgır karı.?
(bkz: okuyom ben ya)*
(bkz: kaçak girmedim)