bugün

(bkz: Kadın hakkı yoktur hakkı bir erkek ismidir).

Hepimiz insanız. Ve tüm iyi adil insanlar saygıyı hak eder.
Zor olsa da imkansız değil. Sitemizde bile bunu başarabiliriz. Örneğin kadınlarla ilgili olumsuz bir başlık mı açıldı. Ne yapıyoruz? Sinirlerimize hakim olup cevap yazmıyoruz. Böylece başlık up'lanıp durmaz ve "gündem"e düşmez. Sol frame'de kaybolup gider.

Bizim için küçük bir adım Lakin insanlık için büyük bir adım atmış oluruz böylece.
gereksiz eylem.

binlerce yıl her konuda erkek cinsinin gerisinde kalmış ikinci sınıf varlıklara saygı mı duyacaz bide aq? iki bok suratlı feministten helal be mesajı almak için yapmadığınız şaklabanlık kalmadı.
çok zor. yaşadığımız dünyanın farkında mısınız?
sırf kadın olduğumuz içi başkalarının himayesi altında yaşıyoruz.
sırf kadınız diye spor salonlarını kullanmaya, kısa etek giymeye, gece dışarı çıkmaya, eğlenmeye ve daha bir çok şeye hakkımız yok.
bizim söylediğimiz her şey saçma, gereksiz ve yersizdir.
boş konuşur, çokça dıdır ederiz. istediğimiz mesleği seçemez, kariyer planı olarak ev ve çocuk ikilisi arasında sınırlandırılırız.
aslında kendimizi sevmemizi sağlayan o küçük süslenişlere , o küçük bakımlara , sevdiğimiz insanın bizi iyi görmesini istediğimiz için yaptığımız onca güzel şeye 'orospu' adı altında nitelendiriliriz. bir kadının elleriyse önemli olan o ellerle özgürlüklerini yazan bir çok kadın yazar var. bir kadının vücuduysa önemli olan sınırlarını zorlayıp , kendi bedeninin yetenekleri ile altın madalya kazanmış bir çok kadın var.
biz kadınız ; sorgulamaya , kafa yormaya , laf söz söylemeye hakkımız yok.
siz erkeksiniz sıkıldığınızda aldatır, istediğini yapar, gezer sonra sizi evde çaresizce bekleyen o kucaklara geri dönersiniz.
kulak verin o dırdırlara belki içerisinde bir öneri, bir yardım çığlığı ve belkide o ilişkiyi kurtarmaya yönelik bir çaba vardır.
siz daha çok ezdikçe , görmezden geldikçe , sevmedikçe bizler o atıldığımız köşelerden yükseleceğiz.
(bkz: Kafa siken feminist zırvaları)