bugün

olasıdır.
bu önemli evreye adım atabilmek için, sözlükte ağır ama kararlı adımlarla trollüğe, edpsizliğe ilerleyen yazarımsıların güncesini okumalı okuduçca kavramalı, kavradıçca farkedilmelisiniz.

1) kendinden önceki trolleri referans alacaksın.
2) referans aldığın bu trollerin gittiği yola, az biraz sinsilik, fesatlık ekleycek sol framede günden güne tanınacak tanındıkça kuduracaksın.
3) kendini troll ilan edip, pislediğin yerden çıkan kokunun hızla yayılması için trollüğün ilk şartını pisle ve kaç, kutsala hakaret olarak benimseyip bu yolda kararlı adımlarla yürüyeceksin.
3) sözlüğün körpe zihinlerine hitap ederek; hakim güç olan canciş, kankiş, tatliş, yazarların karşısına yeni bir güc çıkaracaksın.
4) yarattığın bu kitlenin, hakim bilge güçler tarafından tepe taklak edilmesini önlemek için önceleri hümanistim nağraları atacak, aslında hümanizmden bi haber olduğunu çaktıramayacaksın.
5) hitap ettiğin kitle büyüdükçe nick altında dolacak. yhaa choook güsel soyluyo çocuk yhaa kitlesini arkana alacak; sözlüğün yerleşik fididodolarını çevre edineceksin. bu güç yeterli seviyeye ulaştığı zaman hakim güç olabilmek için karşıt gücü provoke edeceksin. işe başlık sıçarak başlayacaksın.
6) lafının geçtiği bi kaç yaltakcını tekeline alacaksın. başlık pisleyecek, kutsala sayıp sövecek, inançlarla hadsizce alay edecek sonra 'beaan hümanistim ki yeaaa' diyeceksin. işe körpe zihinlere idol olarak başlayabilirsin
7) taşağı yayıp bol bol mahallenin imamına soru soracak; ama bu cahil imamdan bi türlü sorularına cevap alamayacaksın.
sözlükte günden güne moda olan ve fazlasıyla göze batmaya başlayan akıma ayak uydurmaya çalışan kişinin faaliyete geçtiğinin belli başlı göstergesidir.
(bkz: dikkat çekmeye çalışıyor abisi)
sazan avında olduğunu iddia edecek, nerde dinle ilgili başlık varsa canlandıracak ve bi türlü susmak bilmeyeceksin.
- abi ben troll oldum
- !!!
- valla yeminlen troll oldum
- abidin
- efendim canım abim
- şu karşıdaki direği görüyor musun
- evet sayın abim
- sana girsin.