bugün

(bkz: #37418461)

hali hazırda bazıları beni yandaş bir ak-troll olarak suçlamalarından mütevellit bu noktada cevap hakkımı kullanıyorum.

ithamlardan biri; rejim düşmanı olduğum yönünde hatta kesinlikle öyleymişim;

bir tane cümlemi bulsun bunu söyleyen, şeriat mı istiyor muşum? yoksa gömüp üzerine beton dökülmüş komünizmin mi geri gelmesini mi destekliyor muşum?

mesela ben sana söyleyeyim neden böyle bir düşünceye kapıldığını : çünkü chp yi eleştirdim.

kusura bakmayın ama kaybetmişseniz, kaybediyorsanız ve kaybedeceğiniz de kabak gibi ortada ise özeleştiri yapmak zorundasınız. yapmıyorsanız elinizi taşın altına sokmuyor, sorumluluk almıyorsunuzdur ve bu chp nin kötülüğünü istemektir. chp cumhuriyet tarihi boyunca bir tane seçim kazanamamış diyorum, chp bu ülkenin yüz akıdır diyorlar. ya hasta mısını siz? neden kazanamıyor kardeşim? çok başarılı siyaset yapıyor olsa kazanırdı herhalde... ortada bir sorun var ama chp içinde ve seçmeninde kimse tartışmıyor hayret edilecek bir durum. varsa yoksa hükümete küfür ediliyor. ya küfürler bir etki etseydi %80 oy alırdı. artık atıp tutmayı falan bir kenara bırakalım da çuvaldızı kendimize batıralım. lafla peynir gemisi yürümüyor.

şu da bir gerçektir bunları bi akşam cnn de beni canlı yayına çıkarsalar söylesem, ertesi gün gazeteler "bu yandaşmış lan" diye yazarlar. yani konu bu ithamları yapan kişi değil, toplumun zihniyeti.

bir diğer itham; chp ye oy verdim yazmama rağmen akp ye laf attığıma hiçbir entry de rastlamamış... akp ye laf atmadığım için ak-troll olduğumu düşünüyor.

ben aslında nerenizden okuduğunuzu bilsem, ona göre bir yazım tekniği geliştirmek isterdim...

(bkz: #37418294) ak-trollerin ahmak ve dangalak olduğunu söylediğimi kaçırmış sanırım.

(bkz: #37410686) istanbul fethi kutlamaları hakkında başından sonuna iktidarı eleştirdim.

(bkz: #37409487) rusya-çin ittifakına katılmak isteyen hükümeti eleştirdim, chp yi değil. ittifaka katılmak isteyen akp.

(bkz: #37403853) keza bu yazıda chp nin seçimlerde yaptığı usulsüzlüğü anlatırken, ılımlı islamın da başka numaralar çevirdiğini belirttik. illa trafoya kaçan kedilerden bahsetmem mi gerekiyordu?

(bkz: #37399810) türkiye hızla uçuruma koşuyor sonumuz kötü dedik, s400 ler muhabbeti ile rusyaya yanaşan chp mi kardeşim? hükümetin eleştirildiğini fark edemiyor musun?

(bkz: #37383154) 15 temmuz öncesi darbe olacağını bilmek büyük meziyettir deyip lafı hükümete koymamış mıyız?

(bkz: #37383154) türk halkı Avrupa birliğine girmek istemiyor, ne boka Avrupa kapılarında bu ülkeyi rezil ediyorsunuz diye akp ye sormamış mıyız?

(bkz: #37380168) yandaş yazar Mehmet barlası çok güzel oral yapıyor diye itin götüne sokmamış mıyız? ayrıca rus-çin ittifakına katılma hayalleri kuran faşist akplilere neler olacağının haberini vermemiş miyiz?

(bkz: #37379877) gizli yandaşlardan nevzat çiçeği deşifre etmemiş miyiz?

benim akp ye hiç laf atmadığımı söyleyen adam ya kördür ya göttür!

tabi fanatik chpliler (gerçek chplileri kastetmiyorum), yani sizin gibi, eleştirmeyi küfürler yağdırmak sandığınız için (daha doğrusu seviyeniz bu olduğu için) hükümete küfretmediğin sürece yandaş olarak itham edilirsin? doğru değil mi? tam olarak düşüncen bu?

üzgünüm ama küfürler yağdırmak eleştirmek değil hakaret etmektir, bunu bir kere anlayın.

bir diğer nokta sizin gibi pespaye bir şekilde seviyesizce hükümeti eleştirmemem beni ne yandaş yapar ne de ak-troll. bu sadece sizin insanlıktan nasibinizi almadığınızı gösterir.

şimdi soruyorum, ne olurdu sanki anayasa taslağı oluşturulurken chp de girse işin içine bir kaç tane madde de kendisi eklettirebilse? fena mı olurdu?

ayrıca rica edeceğim yeni anayasa ile rejim değişmiştir palavralarını bana anlatmayın, yutmuyorum çünkü...