bugün

müslüman gibi müslümandır.

imanın şartlarından birisi 'allaha ve paygamberlerine iman' dır. biz hz. adem (as) den hz muhammed (sav) e kadar arada geçmiş tüm peygamberlere iman ettik. isa mesih de bunlardan birisidir.

hz muhammed için kutlu doğum haftasına katılan müslüman, diğer peygamberleri bilmese de hz. isa nın doğumunu bildiği için onun doğumunu da kendince kutlayabilir. ona bir dua bir fatiha gönderebilir.

unutmayın ki müslüman inancına göre hristiyanlık ve diğer ilahi dinler özünde müslümanlıktır. allah 500 yılda bir dinlerine güncelleme yapmayacağına göre, bozulan din yerine yeni bir elçi ile dini gönderir.

kısacası, siz hz. isa peygamberin doğumunu islami olarak kutlayın.

yeni yıl ise bunlardan çok daha ayrı bir kavram ki takvim değişimine ve yeni bir yıldan güzel dileklerde bulunmanın da hiçbir inançta reddedildiğini düşünmüyorum.

benim parmak basmak istediğim nokta, noel diyip insanları iman ettiğimiz peygamberlerden olan hz isa'yı anmaktan alıkoyanlaradır.
ibadetle, salavatla kutlayabilir. geçmiş zamandaki peygamberlere salavat getirmeyi de emretmiştir peygamber efendimiz. haaa ben deliler gibi eğlenir kutlama yaparım diyorsan; wowowowow haram!
Hala 1 Ocağı Hz. isa'nın doğum günü sanan yeni bir yıla girildiği için kutladığını bir türlü anlamayan ve muhtemelen anlayamayacak olan hepimizin peygamberi olan Hz. isa'nın doğum gününün 25 aralık oldugunu bilmeyen sözlük yazarının açtığı başlıktır.