bugün

akabinde çıkma teklifiyle sonuçlanabilecek olayların başlangıcıdır.
niyeti belli etmektir.. hoş kız denilen yaratık sen daha sinema teklifini etmeden niyetini anlamıştır ya neyse bozmamak lazım büyüyü..

ya o değil de lise zamanlarımı hatırladım lan.. ne geyik günlerdi be.. yaşlanmışız..
eğer utangaçlık varsa da yapılabilir. ilk buluşmalar bu yüzden sinemada olabilir. çiftler birbirine alıştıktan sonra beraber yemek de yerler.

(bkz: olur öyle)
sinema bahanedir davetidir. hoşlanılan kızla film milm izlenmez. Çaya kahveye davet edilemiyordur, vatandaş kendisine yeterince güvenmiyordur veya işini şansa bırakmak istemiyordur olayı sinemaya bağlar. işte çıkışta film hakkında yorumlar bi yerde çaylamalar sütlü neskafelemeler falan sonrası allah kerim.
Erkek: Sizi sinemaya davet edebilir miyim?
Kız: Ben o filmi gördüm.
"neden bir cafe değil" diye sorarlar adama. amacı bu kadar açık belli etmemek gerek. oldu olacak eve davet et. ederken de "annen evde mi? annen evde mi? annen evdeyse bize gidelim" de.
kızın, ''benden hoşlanıyor mu acaba?'' gibisinden olan duygularının ''evet'' diye adını koymasına sebebiyet veren. her ne kadar masumca yapılıyor olsa da, erkeğin bakışları, davranışları bir de sinema daveti ile birleşiyorsa, kız anlar erkeğin ne hissettiğini. her ne kadar liseli döneminden kalma bir davranışmış gibi görünse de, her daim her yaşta olabilecek, yine insanı güzel duygulara sürükleyebilecek bir davranıştır.