bugün

iyi bişeydir. son katıldığım, erkek arkadaşımın düğününde gördüğüm durumdur.
yengemizi görünce ard arda 'maşallah' çekmemiz gerekmiştir. bir anda diğer dostlarla, neden gelinlerin/bayanların, damatlardan/baylardan daha iyi oynadığını sormaya başladık bir birimize...
bunun elle tutulur bir yanı yoktur. bayanlar çok daha kolay, ortama ayak uydurabilmekte. yarın birgün ben evlenirken de muhtemelen benim hanım benden çok iyi oynayacaktır. zira bende hiç bir numara yok. elimi iki yana tavuk gibi açıp hareket ettirmekten bile acizim yani... bak böyle diyince bir hoş oldum. hayali bile ne kadar uzak sözlük bilemezsin, bu evlilik kavramının... ama derler ki, her kör satıcının bir kör alıcısı varmış.
neyse ne diyorduk.
gelinlerin iyi oynaması;
oynuyorlar efendim.. hani tebrikte ediyorum, zira o da damat gibi dursa düğüne geldiğine geleceğine pişman olacaksın, o derece yani.
belki de damatlar olarak biz o anda başka alemlere göcüyordur beynimiz. hani daha erotik kavramlara dalacağımız gibi (töbe töbe) 'evleniyoz ama nasıl olacak lan!' 'nasıl geçineceğiz' diye de insan içinden geçiriyor olabilir.
amannn!!!!!
ne diyecem sözlük, takma sen bunları.. senin böyle şeyleri düşünmen olası değil. gerçi sende birgün itü sözlükle... ne bileyim, ekşi sözlükle bir yastıkta kocaya bilirsiniz belki. kapitalist dünya, şirket evliliklerini benimsiyor. birgün site evlilikleride gündeme gelebilir.
kader! sözlük...
kader...
kesinlikle katıldığım gözlemdir. nedeni, erkeklerin imzayı atar atmaz pişman olması ve gönülsüz oynaması olabilir.
damatların fazla yorulmaması gerektiğini bilmesinden kaynaklanan hede hödödür.
kadinlarin oynak ve esnek olmasi sonucudur.
*
erkeklerin hammaddesinin odun elementi olmasından dolayıdır.