bugün

bir galatasaray'lı olarak iyi olduğunu söyleyebilirim. şimdi yanlış anlaşılacak ama şöyle açıklayayım: biz türk takımları ve türk basını olarak her zaman rakip bizden biraz güçsüzse çok hafife alırız. basında haberler çıkar galatasaray'ın kadro değeri kopenhag'ın 4 katı falan gibi. bu yüzden de çok maçtan hüsranla ayrılmış olduğumuzu bilirim. grupta juve ve madrid'e karşı çok iyi oynayıp son anda yenilseydik veya berabere kalsaydık, kopenhag maçına çantada keklik olarak bakacaktık. geçen yıl 2. turda rakibin schalke olduğunu öğrendiğimizde daha maçlar oynanmadan galatasaray'ı çeyrek finalist ilan etmişti medya. ama ne kadar zor olduğunu görmüştük.

real madrid maçında bu şekilde mağlup olmamız bence herkesin daha hırslanmasına ve rakibe göre oynamamıza sebep olacak. açıkçası bu grupta madrid ile juve bizden çok güçlüler. geriye kalıyor danimarka ekibi. kopenhag'a karşı tedbirli oynamalıyız asla rehavete kapılmamalıyız ki grupta en azından 3. olabilelim. bu sonuçtan sonra takımın ileriyi düşündüğü kadar geriyi de düşüneceğini, bir daha böyle sonuç almamak için gerekirse onur mücadelesi vereceğini düşünüyorum.

ayrıca böyle bir skordan sonra fatih terim'i ve futbolcuları eleştirmek kolay. burak yılmaz'ın kafası gol olsa maç 1-1'e dönse belki şu an çoğu şeyi çok farklı konuşuyor olacaktık. dolayısıyla, olan olmuştur bundan sonrasına bakmak gerekir. ben takımıma güveniyorum.