bugün

türban için özgürlük savaşı veren mahalle baskıcıları çevrelerin yeni icaatıdır.
Bir tarafta türban serbestisini bireysel özgürlük gibi görüp, Yargıtay Başsavcısı ve Danıştay'ın açıkladığı Cumhuriyet ve demokrasi sisteminin ilkelerine katılmayan bakış açısı...
Diğer yanda, futbol kulüplerinin lokallerindeki içki satışını yasaklamak...
Bunu yaparken de sporla içki yanyana durmaz diyen ince bir demagojik sanat...
Sanki futbol sahasının içinde içki servisinden bahsediliyor... Sanki kulüplerin lokalleri, futbolcuların sporcuların antrenman sahasıdır...
Bilmiyorlar mı kulüp lokallerine sporcular hemen hiç uğramaz...
Oralarda kulübü yönetmeye talip olanlar, kongre üyeleri vardır...
Eşler dostlar ağırlanır, futbol sohbeti yapılır, kulüp aidiyeti sağlamlaştırılır...
Bu gerçek bilinmiyor mu?..
Biliniyor elbette...
Ama bir lokaldeki en olağan içki servisi bile özgürlük meselesi olarak görülmüyor ve yasaklanabiliyor...
Şimdi Barcelona kulüp lokaline gideceksiniz ve dostlarınızla tapas yerken biraz şarap isteyeceksiniz...
Barcelona kulübünün lokalindeki garson size şöyle diyecek:
Sir burası bir spor kulübü lokali... Bizde çay var...
Özgürlük sorununa duyarlı liberal zevat bu konuya ne buyururlar acaba?..
Ben size bir şey diyeyim mi?..
Ben bu liberal yıkamacılardan korkmaya başladım...
Kendi yaşam tarzının yok edilmesine bile ses çıkarmayan bir karakter yapısı...
Bunlar liberal falan değil...
Bunlar kendi yaşamlarına bile sahip çıkmaktan aciz birer sefil!!!

reha muhtar'ın altına imza atacağım yazısı;
(bkz: http://w10.gazetevatan.com/root.vatan?exec=yazarlar)
(bkz: durmak yok yola devam)

değil mi?
irana adım adım gittiğimiz gösteren boku çıkmış içki yasağı.
aldığı alkollerin etkisiyle ayaklarına sahip çıkamayan reha muhtar'ın pek de yorum yapmaması gereken konu. yanlış mıdır? belki. ama reha muhtar... lütfen yani.

edit büdüt: aramızda reha muhtar gibi bir aydına hakaret etmeme bozulanlar olmuş. özür diliyorum. hakaret neyse artık?
ilk bakışta spor ve içki yan yana sırıtsada, bu lokallerin takımlara çok büyük maddi getirisi var. yani bir nevi zaten olmayan maddi kaynaklara vurulan ikinci bir darbedir. ha ille de yasaklayacağım diyorsan, bu kulüplere yasaktan ötürü doğacak zararlarını karşılarsın. spor ve içki gibi bir tezatlığa son verirsin.
(bkz: turban in)
(bkz: alkol out)

allahın belası, kendini peygamber veliahtı, islamın tokatı gibi gören ve g.tlerinde patlayası iktidar gücünü ellerinde bulunduran mide bulandırıcı insan fazlalıklarının öngördüğü uygulama.

not: bunların kılıfı da vardır, minareyi çaldıklarına göre nerede(!) muhafaza edeceklerini de gayet iyi biliyorlardır. yani, tabi canım uygulamanın amacı halkımız alkol kullanmasın hele ki spor kulüpleri derneklerinde, kimi kandırıyorsunuz! tabi tayyip sporcunun zeki, çevik ve dini bütününü sever.