bugün

fethullah gülen in 28 şubat sürecindeki demeçleri ile bugünki düşünceleri arasındaki farkı görüp tiksindiğim durumdur.

http://www.youtube.com/watch?v=NRuP61caU5w

şimdiki gülen cemaatinin yayın organları darbe karşıtıymış gibi durmakta, akıllarınca 'aman darbecilerin oyununa gelmeyelim' demektedirler.

peki sayın gülen! sizin bu demeciniz nedir? bu programı izleyince adeta kanım dondu. gerçi gülen hakkında birçok bilgiye sahiptim ama o günlerden bir kesit karşıma çıkınca dahada sersemleştim!

erbakan hocama karşı ne ikiyüzlülükler yapılmış meğersem. kanal d gülen cemaatini övüyor program başlangıcında. çok güzel okullar açtı, tarikatlar yerine bilim yuvaları yaptı diyor. gülende sırıtarak izliyor. refaha sövmesi için getirmişler adamı oda çaktırmadan sövüyor!

herkes refahyolun düşmesini beklerken güya sağduyulu açıklama yapacak kişi esas darbeciliğe soyunuyor!

bu saatten sonra zaman gazetesi, samanyolu tv v.b darbe karşıtlığı yapmasını ikiyüzlülük olarak görüyorum. 28 şubat ta neredeydiniz alçaklar diyesi geliyor insanın!
fettullah gülen'e küfredip kenan evreni alkışlamak
(bkz: sadece iki mi)
28 şubat 1997 post-modern darbesi fethullah gülen tarafından erbakanı yıkmak için yaptırılmıştır.

gülen in darbe öncesi erbakan a mesajı: "Şimdi türkiye’yi idare edenler, ekonomi ve anarşi konusunda ve dış politikadabaşarılı olsalar da, muhalefetle iyi geçinmeyi becerememişlerdir. dini, şovmalzemesine çevirip istismar etmişler ve ülkeyi gerilime sürüklemişlerdir. sadece erbakan’ın başbakanlığı döneminde tek bir imamhatip açılmamıştır. diğer bütün başbakanların döneminde açılmıştır. millî güvenlik kurulu bir anayasal kurumdur ve kendi içtihatları gereği ülke verejim için tehdit ve tehlike gördükleri hususlarda tedbir ve teklif getirmeleri elbettesorumlulukları gereğidir ve bu içtihatları yanlış bile olsa kendilerine sevap getirir."
kendi cemaatini ön plana çıkarmak için erbakan'ı şaşırtmayan bir eylemidir.
neden böyle bir başlık açıldı ki? herkes biliyor bunu. fethullah efendi amerika hayranı, erbakan hoca amerika düşmanı.