bugün

Hıncal uluç'un 14.01.2008 tarihli röportajında sarfettiği söz.

Fenerbahçe, Kayseri'nin ardından Belediye ile de berabere kaldı. Fenerbahçe'nin düşüşü Alex'in olmamasına bağlanıyor. Katılıyor musunuz?

-Ben düşüş lafına katılmıyorum bir defa... "Fenerbahçe iyi takım değil", "Fenerbahçe iyi takım değil." Bunu söylemekten dilimde tüy bitti. insanoğlu nasıl oluyor da bu ülkede gazetecilik yapıyor arkadan da diyor ki "Fenerbahçe'nin kadrosu iyi, Galatasaray'ın kadrosu kötü." Şu Fener'in kulübesinde oturanlara bak. O kulübede maça girip oyunu değiştirecek adam var mı? Galatasaray'ın kulübesini olduğu gibi Fenerbahçe'ye transfer ederim, Fenerbahçe'nin ilk 11'inden Galatasaray'a alacağım 3 tane adam yok. Fenerbahçe kötü takım, Fenerbahçe sıradan takım. Alex'in yaptığı 2 tane orta 'maçı değiştiriyor' diye iyi takım zannediliyor. iyi takım Alex olmadan da oynar.

AURELiO GiTSiN

-Zico'nun maçtan sonra "Gitmek isteyen oyuncular varsa yönetimle konuşur göndeririz" sözleri dikkat çekiciydi. Takım içinde bir sabotajdan mı şüpheleniyor?

-Yoo, açık. Herkes biliyor, Appiah ile Kezman'ın gitmek istediğini... Aurelio'nun Valencia ile ön protokol imzaladığı söyleniyor. Aurelio gitse ne olacak! Ne farkı vardı dünkü maçta Aurelio ile Kemal'in! Biri bana söylesin. Kendi kendimize yıldızlar yaratmaya uğraşıyoruz. En iyi oyuncusu Aurelio olan takım, kötü takımdır. Çünkü Aurelio kaliteli bir futbolcu değil. Koşan, görevini yapan bir futbolcu. Her takıma da böyle bir futbolcu lazımdır. Sabah gazetesinin en başarılı adamı kapıdaki güvenlik görevlisi ise bu Sabah gazetesinin 10 para etmez olduğunu gösterir. O arkadaşımız fevkalade iş yapıyor orada. Bizim burada güven içinde çalışmamızı sağlıyor. Ama o başka bir iş. O gazeteyi gazete yapmıyor. O kendisine verilen görevi fevkalade yapıyor, madalya da verilir, ikramiye de verilir, ödül de verilir. Ama 'Sabah'taki en iyi adam kapıdaki güvenliktir' diyorsan, bu Sabah'taki yazarların, yazı işlerinin, editörlerin, muhabirlerin hiçbir işe yaramadığını gösterir. Örnek bu. Ben bunu anlatmaya uğraşıyorum. Aurelio görev adamı. Görevini de iyi yapan bir adam. Ama takımın kalitesini belirleyen bir adam değil.
ayrıca, Hıncal abi nin üzerinde konuşurken dikkat etmesi gereken bir konudur.Fenerbahçe zırt diye irdelenecek bir takım değildir "Kill for you" diyor adamlar aman dikkat.
Hıncal yapma bunu yapma bunuu!!
Aurelio gitsin Alex kalsın severim keratayı.Hasan gitsin onun bakışlarını sevmedim.
Süleyman kalabilir saf bi çocuğa benziyor.Hepsi gitsin sen kal be Hıncal ağbeyy tek kale maç yaparsınız.Guud aydia he?