bugün

şüphesiz ki çelişkiye düşen bireylerin yapacağı bir savunmadır. bu kişiler, teolojik argümanları kullanıp tanrının varlığına ilişkin bir şeyler söyleyen( argümana katılıp katılmamak ayrı bir konu) teologlara şarlatan, din tüccarı derken, kendi inançsızlığı için çeşitli nonteist din felsefecilerinin eserlerinden yararlanmayı ilke edinip; gerek yöntem gerekse kullanılan terminoloji bakımından felsefeyle yatıp felsefeyle kalkarlar.
kimse felsefe bende ,gelin benden alın dememektedir. bu iddia , bazı nonteistlerin hayal gücüyle yaratıp, bahsi geçen teologlara giydirdiği hayali bir yaftadır. bu hayali yaftayla savaşıp teologlara eleştiri yaptığını zannetmek hatalıdır.
hangi teologlara dediğini ikimiz de biliyoruz. bence yokuş tırmanmanın alemi yok.tek tek entry aratma bana şimdi *

kaldı ki isim vermemiş olman da fark etmez. hiç bir teoloğun ; "gelin bende felsefenin kralı var, benden alın " dediğine şahit olmadık. elbette argümanlarını ateşli bir biçimde savunanlar var.

peki cümlede mecaz yahut ironi olamaz mı ? elbette olabilir.ironi mi yahut gerçek anlamda mı olduğunu bilen sensin.ben ; bir ihtimal üzerinden değerlendirdim.

edit: kaskatı, statik biri olduğum iddia edilmiş. külliyen yalandır *