takribi 7-8 yıl önce gerçekleşen i. melih gökçek marifetidir. düğünlerde parayla semazen oynatılması konusu gündeme gelince tekrar hatırladım. olay şöyle cereyan etmişti:

i. melih gökçek ankarada'ki müslüman ülkelerin diplomatları için bir iftar tertip etmişti. iftar sırasında diplomatlar tıkınırken bir taraftan mehter çalıyordu. derken sahneye fatih sultan mehmet kılığında bir soytarı çıkardılar. kaftanının eteklerini savurarak masaların arasında dolaşıyor, kendisine bakanlara selam çakıyordu. kimisi zenci, kimisi arap, bir çoğu milli giysileri içinde yemeğe katılan diplomatlar ne olduğunu anlayamamış, bir taraftan parmaklarını yalarken, bir taraftan şaşkın şaşkın bakınıyorlardı. "birisi masasına davet edecek mi?" diye merak ettim, neyse ki o kadar ileri giden olmadı.

bu görüntüleri televizyonda seyrettim. gayet sıradan bir haber gibi verilmişti. ertesi gün gazetelerde eleştiri filan da çıkmadı. dumur ki ne dumur!...

işte bunlar böyle görgüsüz, saygısız, cahil bir güruhtur efendim. cahil oldukları için iş yapayım derken çiş yapar ama farkına bile varmazlar. fatih sultan mehmet sağ olsaydı ne yapardı tahmin etmek zor değil...
güncel Önemli Başlıklar