bugün

dtp'den hakkari belediye başkan adayıdır.

an itibariyle sonuçlara göre, %79.80 oyla birinci gitmektedir.

(bkz: çüş ananı avradını)
evsel su hizmetini dahi vermekten aciz belediye şeysidir.

hakkari'de sular, akşam saatlerinde akmaya başlar, sabaha karşı da tekrar kesilir. bu birkaç saatlik suyun üçte biri de çamurlu akar. yani musluktan önce çamur akar. eviniz berbat olur. sonra temiz su akmaya başlar. temiz suyu da çamuru temizlemek için kullanırsınız, diğer öte beri için ise kap kacak doldurursunuz. artık duşu gece birde mi alırsınız ikide mi alırsınız yoksa uykuya yenik düşüp erteledikçe erteler misiniz bilemem.

bir il belediyesi düşünün ki, nüfusu büyükşehirlerle kıyaslanmayacak kadar az sayıdaki şehre, dağın taşın altından su fışkırmasına rağmen en temel hizmeti, su hizmetini sağlayamıyor. kalk ulan o koltuktan. hiç mi utanmaz insan, hiç mi uykusu kaçmaz insanın, hiç mi vebalden korkmaz insan...

şayet belediyeler, hizmet odaklı ekiplere teslim edilmez de, siyasi saiklerle kimi gruplara teslim edilirse, netice budur. siyasetin mantığını, talep etmenin yollarını bilmiyorsanız varacağınız nokta budur.

ayıp ulan ayıp. nasıl bir toplum, nasıl bir şehir, anlamış değilim. hadi bi nane yediniz, tutup da koyun güdemeyecek bir adama belediyeyi teslim ettiniz. bari mahrum bırakıldığınız en temel hizmetler için en ufak bir talepte bulunun, bari bu rezil durumu kabullenmeyin. bari bu ayıba itiraz edin. ya siz nasıl insanlarsınız ya. neyin kafasını yaşıyorsunuz ya... su diyorum su... medeniyet diyorum medeniyet... en temel hak diyorum hak...

ya bir siktirin gidin efendim.

siz, yanı başında akıp duran suyu evlere dahi ulaştıramayan ilkel bir topluluksunuz neticede. (nokta)