bugün

şu kutuplaştırma lafından neftet ediyorum ama daha doğru bi kelime olamazdı. tek bloktan oluşan muhalefet ülkeyi iyice çekilmez hale getirecektir, tartışmasız. ya geri zekalılar demokrasi, sesin gürlüğünden değil çeşitliliğinden beslenir. tek blok muhalefet ne aq. inanın tüm samimiyetimle söylüyorum muhalefet tehlikeli işler yapıyor. olmaz böyle saçmalık. üst üste de çıksanız kazanamayacaksınız bari ülkeye zarar vermeyin. hadi utanmanız, arlanmanız kalmadı biliyoruz da. umarım bunu da sağ salim atlatırız. ekmelettin amin.

not: şaka yapmıyorum.
her ucu pis bir deynek.
sacmalik.

Ulkede birlik-beraberlik ve butunluk vardi da biz mi farkinda degildik?

"Evde zorla tuttugumuz % 50, biz onlar gibi degiliz, biz onlardan gecmisin hesabini soracagiz, benim halkim o gezici sarlatanlara uymaz, vs."

Hi hi evet, kutuplasma!
demokrasilerde polarlık konusunda iki üç satır okuyan, araştıran herkesin bileceği gibi demokrasinin amacı minik parçaları korumaktır. iki kutuplu ülkelerin sonunu biliyoruz, maalesef. iki kutup demek tüm siyasi menevraları saf dışı bırakıp toplumu tamamen düşmanlık ve kin ortamına itmek demek. aq malları. muhalefetin tek blok olduğu ileri demokrasi ülkesi gösterin bi tane.
12 yıldır nefret söylemleri ile insanları kutuplaştıran akp nin attığı çamurdur.
Muhalefetin sadece ufak bir kısmına hitap eden bir adayla ülkenin net iki tarafa ayrılacağına inanan yazar beyanı. Üzgünüm ama iki kutupluluk dediğin kavram da siyaset de bu değil.
Demokratik bir ulkede yasadigini sanan ve israrla demokrasinin gereklerinden bahseden akpli beyani.

Halife oldugunu iddia eden bir basbakanin yonettigi ulkede demokrasiden bahsedip kutuplasmadan yakinmak gercekten cok mantikli!
oysa yapılmışı vardır. ülkeyi kutuplaştırmış gelmiş geçmiş en büyük proje akepedir.
Sol kesime hitap etmiyor ulusalcılara hitap etmiyor islamcı azınlık (akp'li olmayan) muhalifler haricinde kimseye hitap etmiyor. Muhalefetin kalanından alacağı oy basgeç mantığıyla alacağı oydur. Bu mantıkla belediye seçimlerinde sosyalist halimizle bir ülkücüyü destekledik mesela. Bu tarz bir birleşim hiçbir otoriteyi yıkıma götürmez. Biraz da ofansif olayım; sürekli kendinden olmayan herkesi darbeci terörist vatan haini ilan eden, meydanlarda azınlıkları ve inançsızları hedef gösteren adamdan daha tehlikeli hiçkimse yok bu ülkede. Iki kutba bölünecekse buna neden olacak yegane kişi o histerik başbakandır.
sanki çok normaldik de şimdi mi kutuplaştık dediğimiz durum.