bugün

ulu ve güzel sözlüğümüzde doğruyu söyleyen yazarların karşı görüşünde olan yazarlardır.tamam eksi oy verir,özel mesaj felan atarda bunlar üstüne üstlük karşı oldukları yazarlara provakatör,casus vs. derler.misal ben "fenerbahce galatasaray ı 6 kasım 2002 de 6-0 yendi" yazsam sadece hemen hakkımdaki başlığa kavga için gelmiş,provakatör vs. yazarlar.yada "doğu ve güneydoğu toprakları türkiye cumhuriyeti topraklarıdır" desem "bu kişi provake için gelmiş,herkesi kavga ettirmeye çalışıyor" vs. yazarlar.burası bir sözlüktür,bazen forum gibi bazen de anket gibi başlıklar olur.çok rahatsız olan yazar,rahatsız olduğu yazara özel mesaj atabilir yada o başlığın altına rahatsız olduğu yazarın entrysini çürütecek bilgisini ve düşüncesini paylaşabilir.bunu yapmayan rahatsız yazar bu sözlükteki en provakatör kişidir.dikkat edilmelidir.
(bkz: dogru soyleyeni dokuz koyden kovarlar)
çıkarları olan yazardır.
lise hayatımdan örnek vereyim. bir arkadaş vardı; sürekli racon keser, geldiği okulda teşkilatı olduğunu iddia eder, hocalara kafa tutmaya çalışır, arada da kızlara iş atardı. bir gün yine polat alemdar gibi yürürken sınıfta, yan sınıfta bir arkadaşı geldi ve
- naber lan ibneee?!
deyip kafasına şaplak attı bizim reisin. bizimkinin fevri döndü, tartışmaya başladılar vs vs.. ilk başlarda etkilendiğimiz reis, şimdi kepaze olmuştu. üstelik ne mal olduğu ortaya çıkmıştı. geyik konumuzdu artık. kızlara yine iş atıyordu, saf olanları kapıyordu; ama diğerleri yemiyordu bunu.

bir yazar çocuk sikiyordur mesela. dersin "çocuk sikiyor", suçlusu sen olursun. siken ve sikenin pıtırcıkları saldırmaya çalışır sana her fırsatta. bıraksana kardeşim onları kendi hallerine? alan memnun veren memnun değil mi ya?! sikilen çocuklar bana mı kaldı?! hem ne diye savunuyorum ki ben çocukları?!!
çocuklara sanal alemde, "oranı buranı em" diyenler, binbir dalavereyle onları sikenler, nebleyim sırf obez bir kızı s.kebilmek için 10 saat yol gidenler burda namus timsali kesilirken; bunları söyleyen ve o çocuğu savunan bizler suçluyuz!
valla anlamıyorum arkadaş, ilerde sikilip bi kenara atılacaksın, örnekleri çok demek suç. midemiz bulanıyor demek suç.

s.ksin "özünde iyi niyetli adam"lar çocukları. a.cıklarını kapatacak halim yok ya.