bugün

(bkz: adam haklı beyler) gerçekten.
Kurbanı ben kesmiyorum güzel kardeşim ailem kesiyor. Fakat bu konuda hak vermemek elde değil.
Müslümanlık zaten artık gösteriş dininden başka bir şey değil.
Bakıyorum camiden çıkıyor dedikodu. Oruç tutarken dedikodu. Oyuna gireceğiz adamla, namaz kılıp geleceğim bekle diyor. Oyunda ana bacı giriyor.
şartları mümin kişide hasılsa kurban o kişiye farzdır. nasıl namaz farz ise, oruç farz ise kurban ibadeti de farzdır. unutmamalı ki ibadet olsun veyahut olmasın, kişi yaptığı her davranıştan hesaba çekilecek. namazlarını kıldın allah için kurbanını kesmedin mi işte bu yüzden allah'a hesap vereceksin. kurbanı kestin namazları kılmadın mı, kılmadığın namazların hesabını vereceksin. cumayı kıldın diğer farz namazları kılmadın mı. onların hesabını vereceksin. bir örnek diğer bir örnekten farklı değil. aynı kapıya çıkar.

he şunu da peşinen söylemekte fayda var. "yha vakit namazları kılmıyorum o zaman kurbanı da kesmiyeyim nolucak ki zaten diğer ibadetlerimi de yapmıyorum". bu düşünce ancak ahmaklıktır başka bir şey değil. kişi elinden geleni yapacak, yapamadığı için gayret edecek, allah'dan yardım isteyecek. allah bize yeter.
güncel Önemli Başlıklar