bugün

hemen hemen tüm öğrencilerin ( inekler hariç ) farkına vardığı, bildiği, öğrendiği gerçektir.

yeterince oyalanmışınız, sıra sonunda derse gelmiştir. kurulursunuz bi köşeye çalışmaya başlarsınız ki o da ne, gözler kaymaya başlamıştır bile. biraz daha dayanılmaya çalışınılır ama olmaz, gelmiştir o uyku. girersiniz yorganın içine bırakırsınız kendinizi uykunun tatlı kollarına.

iyi uykular!
Hep gerçekliğini ispatlayan bir gerçektir.
Gündüzleri ne yaparsam yapiyim uyuyamam fakat ders çalışmaya oturduktan 20 dakika sonra çok rahat uyurum.
An itibariyle başıma gelen olaydır. içmediğim kahve almadığım vitamin kalamadı ancak geliyor arkadaş o uyku. Ancak geceleri uyuma problemi çeken bünyeler için sağlıklı bir tedavi olarak uygulanabilir.
(bkz: uyku problemine alternatif çözümler)
genellikle sıkıntıdandır o normalda sabahlayan ben ders çalışırken bir bakmışım 9 da uykum gelmiş
Ders çalışmayı Erteleye erteleye uyku vaktine bırakan tembel söylemi.

Not: inek değilim.
nedense o uyku tatillerde hiç gelmez.
Genelde yatağa girdikten sonra o uyku kaçar. insanın üzerine bi enerji geliverir.
uzun uzun makaleleri okursun uykun gelir.
aman lan sonra okurum nolcak sanki dersin, tam yatmaya hazırlanırken bir köşeye attığın telefonuna ulaşırsın.
aa o da ne bir mesaj.
heyecanla açarsın, 'lan yarın vize varmış, ne bok yicem. makaleleri okumadım.'
bu şaşkınlık üstüne hala uykunuz geliyorsa uyuyun paşalar, makaleler sizi bekler.
üzerine kalıbımı basacağım gerçektir. mühendislik okurken vize haftası gelince kütüphaneye giderdim. ders çalışırken uykum gelirdi. kütüphane bilgisayarlarında oyun falan da oynayamadığımız için siyaset kitaplarına sarmıştım o aralar. hiç unutmuyorum andrew heywoodun siyasi ideolojiler kitabını saatlerce okumuştum, gözümü bile kırpmadan. şimdi siyasette okuyorum ve o kitap ders kitabımız şu an. ve okurken uykum geliyor. nasıl iş bu lan! ateyizler!!1!
çok doğru bir tespittir.normalde sabahlara kadar uyumayıp dizi, film izleyip öğrencinin sınav zamanı kış uykusuna yatası gelir.hem de hiç uyanmamak üzere...
evet çok doğru bir tespittir. sınav yarın hadi bir ders çalışayım dersiniz. bi anda esnemeye başlarsınız, uyku bastırır, kahve icersiniz ama nafile. yalan olur ders anlayacağınız.
alışkın olmayan bünyeyi çarpar.
cok dogrudur. lakin psikolojiktir. uyuyamadiginiz zamanlarda uyumazsan kalkip ders calisacaksin diye kendinizi tehtit ettiginizde gerisini hatirlamazsiniz. uyku problemi olanlara birebir cozumdur.
sadece ders çalışmak ile sınırlı olmayan eylemdir. sıkıcı bir (bkz: film)in, (bkz: tiyatro)nun, pas trafiğinde geçen (bkz: barcelona) maçlarının uyku getirdiği gerçeği ile örtüşen bir durumdur.