bugün

tam bir felaket...
ilk once konsolosluk binasindan baslayalim konsolosluk binasinda bir tane bile turk bayragi hadi onuda gectim orada turk konsoloslugu oldugunu belirten bir emare yok...
gorevliler zaten evlere senlik...nasil yardimci olabilirz demek yerine niye geldiniz diyebilecek kadar kabalar...
derdimizi anlattigimiz zaman yanina gittigimiz gorevli icin soylemek istediklerimi icimde tutuyorum cunku kendisyle konsolosluktan ayrildiktan sonra yakin derecede akraba ciktik...
soyleki kendisine pasoportumuzu uzatmak istedigimizi soyledigimizde bizden askerlik belgesi istedi tabi bunun icin askerlik subesine gitmek gerek neyse prosedur boyledir dedik gectik,okullar hakkinda soru sordugumuzda"ben bilsem zaten burda calismam ne kadar aliyoruzki burda yillardan beri burdayiz bir dikili agacimiz yok bir tane arsam var silivri tarafinda o kadar,oralar nasil oldu simdi haberiniz var mi cocuklar degerlenmistir insallah diyen.en sonundada valla cocuklar gelmissiniz gezin tabi daha gencsiniz okul falan bakin biryerlere iste dedimya zaten bilsem bu isten para kazanirim,internetten arastirsaniza ya internettiniz var dimi diyebilecek kadar abuk insanlarin oldugu hali icler acisi olan konsolosluk.
(bkz: chicago bullshits)
bunlar türk konsolosluğunda yaşanmamıştır umarım.
siz o meşhur konsolos köpeğine denk gelmişsinizdir. *