bugün

türk karı koca yaşamının bir parçasıdır bu söz. bu güne kadar nasıl olup da başlığı açılmamış hayret ettim. bizim örfümüzün, adetimizin bir parçası haline gelmiştir adeta. bir türk koca ve bir türk kadın muhtemelen evliler, bu cümleyi yaşarlar, yaşatırlar. tabi ki kadının ağzından çıkan bir cümledir bu: bu gece olmaz...

pek çok sebebi olabilir erkeğin bu cümleyi duymasının.

- kadın rahatsız olabilir. birlikte olacak hali yoktur. bu gece olmaz der

- kadının başı ağrıyodur. bu gece olmaz der

- kadın regl olmuştur. bu gece olmaz der

- erkek sarhoştur, pis kokuyordur ağzı. bu gece olmaz der

- erkek kızdırmıştır kadını. sinirle konuşur. bu gece olmaz der

- kadının uykusu vardır. bu gece olmaz der.
erkeklerin asla kullanmayacağı,kadınların ise ne bahane bulsamda söylesem diye düşündüğü cümledir.
evliliklerde ya da birlikteliklerde zannedildiğinin aksine erkek tarafından da rahatlıkla kullanılan, o an itibarı ile cinsellik istenmediğini belirten cümledir.
türk kadınlarının klasik sözü. evlenmişin etmişin o kadar, büyük bir sorumluluk almışsın türkiye gibi bir yerde, sonra karın sana bunu diyor. kusura bakmayın kardeşim, ben bu karıyı aldatırım. içimde seks ihtiyacı olmasa dahi, gider ibneliğine rusla yatarım. ibneliğine derken rus erkekle değil kadınla.

-amını yarmak istiyorum cemile.
-bu gece olmaz
-niye ?
-başkası yardı senden önce
-mk o...pusu
(bkz: başım ağrıyor)
bardan eve birlikte döndüğüm fakat henüz fazlasıyla tanımadığım bir kadın beni yatağa ittiği sırada yataktan doğrulup bir sigara yakmak suretiyle söylediğim söz. gözlerimi kısıp ellerimi başımın arasına alarak düşündüğüm sırada parmaklarını boynumda gezdiren kadın beni her ne kadar arzulasa da o gece canımın biraz sıkkın olduğunu belirtir ve kendisine biraz para verip evine dönmesini söylerim. sonuçta insanın canı bazen sıkılabiliyor ve bunlar olağan şeyler olup anlayışla karşılanması gerek diye düşünüyorum.
biri şunu sustursun, rica ediyorum.