bugün

Bir Diktatörlük Kursam Sabahına Yapacağım 3 Şey

-imam hatipleri kapatmak.
-küfür ve hakaretleri ifade özgürlüğü kapsamına almak.
-Taksiler de ki tekelliği bitirmek için uber'dir bilmem nedir hepsini getirip rekabet piyasası yaratmak.
-akraba evliliği ve ensest ilişkiyi yasaklardım.
Havalimanı kuralları uygulamak mesela.herşey nizami.
Düşündürücü başlık.
Kitap okumak zorunlu olurdu benimkisinde galiba.
Herkes kendi ana dilinde eğitim alabilir
Pedofoliler ve hayvan oldurenlere idam
Elektrik su dogal gaz bedava
Herkes aynı maaşı alacak
Eğitim sağlık bedava.
Şeriat kurallarını uygulardım.
- ağır hakaret, şiddet ve suç içermediği sürece her türlü fikir, ne kadar aykırı olursa olsun konuşulabilir, tartışılabilir. sonra vay sen ne dedin, yok efendim bu benim kutsalım demek yok.

- net gelir düzeyi belli bir miktarın (çok yüksek bir miktar olacak ama) üzerinde olanlardan makul bir oranda gelir vergisi alınacak. yani fabrikatörler, holding sahipleri, kısacası kodamanlar para benim kimseye de vermem, istediğim gibi harcarım, yat kat alırım diyemeyecek. toplanan fon, geliri olmayan ailelere yardım olarak dağıtılacak.

- hiçbir kadın, bir erkeğe umut verdikten sonra "yia sen çok iyi çocuksun ama ben seni arkadaş olarak görüyorum." diyemez. en az iki ay sevgili olacaksınız, iki ay bittiğinde yürütemedik olmadı diyip ayrılabilirsiniz.

- asker uğurlaması, sokak düğünü gibi yüksek ses doğuran aktiviteler komple yasak. saatlerce bebek uyutmaya çalışan aileler var, sonra küfür yiyorsunuz.

- askerlik demişken, zorunlu askerlik yok. ama ben ille de askere gidecem diyen varsa tutmuyoruz.

- clickbait yaptığı tespit edilen, ya da başlıktaki sorunsalın cevabını galerinin 30. sayfasına koyan haber sitelerini süresiz kapatıyoruz. haberiniz olsun yani, baskıcı hükümet internet sitelerini yasaklıyor derseniz üzülürüz.

- tıp profesörlerinin haftalık basına demeç verme kotası olacak. kotayı aşanlara uzun süreli demeç vermeme cezası verilecek. yine tekrarlayan doçentliğe düşürülecek.

- diziler ilk aşamada bölüm başına 1,5 saatten (reklamsız) daha uzun olmayacak. bu süreyi sonraki aşamalarda yarım saate kadar düşürmeyi planlıyoruz, gardınızı alın. batılılar gibi düzgün dizi yapmayı öğreneceksiniz.
tüm cemaat ve tarikatları kapardım. ülke kafadan eğitimde, bilimde 50 yıl ileri giderdi.
yazın yere sakız atanları ........ !
bağıra bağıra konuşanları .........!
egzoz bağırttıran ipneleri .........!
kafa kazıtıp sakal bırakan ve kara gözlük takanları iyicene .......!

hayvan ,ağaç ve kadınlara kötülük yapanları da müebbeden .......!
ilk olarak hayvanlara eziyet edenlere analarından doğduklarına pişman olacakları cezalar verirdim.
yobazlar giremez.

Yeterli herhalde.