bugün

öncelikle başlık atatürk yaşasaydı sözlükte bu başlıklar açılır mıydı olacaktı fakat garip bir kural kabul etmedi bunu. sözlüğün şu anki durumuna bir sitemdir. bazı yazarlar chp halini almıştır atatürk üzerinden oy toplama, başlık açma, gezinme, dolaşma politikası içine girmiştir. hee yaşasa daha bir çok başlıkta açılmak zorunda kalmazdı. mesela içinde a, k ve p harflerinin bu şekildiği dizildiği kelimelerden oluşan başlıklar gibi. ya da türkiye'de kürt sorununu tartışan başlıklar gibi. ya da amerikan emperyalizminin türkiye'deki durumunu içeren başlıklar gibi.
en ufak bir söz söyleyenin kellesi gidecek olduğu için zor. gemicik'e devam.
atarürk ölmedi, yüreğimizde yaşıyor dedik hep. küçüklükte başladı bu sözler, büyüdük eşşek kadar olduk hala aynı türkü. 10 kasımlarda bir günlük üzüntü, ulusal bayramlarda gurur, karanlıkta olduğumuzda geçmişin aydınlığı anmakla bu olmuyor. atatürk' e bağlıysak, gerçekten onu seviyosak, atatürk olsaydı diye başlayan entry lerden uzak durmalıyız. atamız hala kalbimizde ise, onu hala seviyorsak, onun istediği gibi yaşamalı, ona göre hareket etmeliyiz. nede güzel söylemiş bir vecizesinde'benim naciz vücudum bir gün toprak olacaktır, ama türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.' diye. bizde buna inanıyor, bunu istiyorsak, onun ışığını arkamıza alarak, onun ilkelerine bağlı, inkilaplarının yolundan giderek, onu yaşatmalıyız. bütün bunlar olunca zaten böyle gereksiz yazışmalardan da uzak kalırız.
atam dediği için şeytan taşlanır gibi taşlanan birini hatırlıyorum, o artık sözlükte yok ne yazıkki... her neyse tanım geliyor: atatürk yaşasaydı boş beleş işlerle uğraşmayacağından böyle saçmalıklarlada ilgilenmezdi. tanım olmadı gibi sanki ama uysada uydu uymasada uydu.
asla cevaplanamayacak olan soru cümlesi.

ayrıca:

(bkz: isyan eden semra hanım replikleri)