bugün

tecrübe ve altıncı hislerinin ağır basmasındandır. bir de ; herkes malını bilir zaten.
Ailenin vasıfsız olmasından kaynaklıdır. Ben de bazen planlarımı, iş kurmak istediğimi anlatmaya çalışıyorum. Daha dinlemeden 'zor, olmaz, boşver' diyorlar.

Bence böyle bir aileniz varsa takılmayın. Yapabiliyorsanız planlarınızın peşinden koşun.
http://www.vekarikatur.co...%9Fit-%C3%B6zg%C3%BCr.jpg
gibidir.
Yıllar süren işsizliğin ardından oğlumuz doğduktan sonra eşimin yaşadığı buhrandır. Anne babası yapacağı işe ısrarla karşı çıkıp moral motivasyonunu sıfıra indirince kurmaya karar verdiği işi kurmamıştı. Sonrasında ise bu yüzden çok büyük pişmanlıklar yaşadı. Zira ekonomik bunalımlar, işsizlik, evde yıllarca oturma gibi olumsuzluklar hep üst üste gelince fazlasıyla kötü bi süreçten geçmiştik. "Şimdiki aklım olsa asla dinlemezdim." dediği zamanlar çok fazladır.
Tabi herkesin içinde bulunduğu durum bağımsız değerlendirilmeli zira herkes başka bir hayat yaşıyor ama Ben derim ki vicdanını dinle. alacağın kararda pek çok etken var. yaşın, ailenle olan ilişkilerin, evli isen eşinin fikri, alabileceğin riskler, yapmayı düşündüğün işin fizibileti vs. vs. Ama neticede hayat senin hayatın, ailen zaten kendi hayatını yaşıyo.