adana'da yaşan CHP zihniyetinin özlediği örnek babadır.

http://webtv.hurriyet.com...-soke-eden-goruntusu.aspx
çocuk sağlığı ve gelişiminden bihaber ebeveyndir.kendi yediği boku illa çocuğu da yesin isteyendir.

ülkemizde bunlardan çok çeşitli şekillerde ve sayıda mevcuttur.

4 yaşındaki çocuğun alnına 3 hilalli bant takan baba.

4 yaşındaki çocuğu eyleme götüren baba.

4 yaşındaki çocuğa türban takmaya ve namaz kıldırmaya çalışan baba.

4 yaşındaki çocuğa asker kıyafeti giydiren baba.

bu sözüm ona babalara halil gibran okumaları tavsiye edilir."çocuklar sizin çocuklarınız değil" yazısını okurlarsa belki biraz ufukları açılır.
geri zekalı çiftleşmesinden olan çocukların dünyaya gelmesine vesile olan adamdır.
(ya anneye ne demeli. siz nesiniz ya.)

sadece içki içiren değil, üç kağıt yaptığını çoluğundan çocuğundan gizlemeyen dahası hak yiyerek çocuklarını büyüten, işini görevini düzgün yapmayan, trafik kuralına uymayan, insanları dinlere ayırma zihniyetiyle büyüten, can yakan, adam öldüren, iftira eden, haksızlığa boyun eğen, menfaati için her şeyi yapan, saygı duymayan, ihanet eden.......vb. vb. vb.
daha bir çok şeyi bilerek veya bilmeyerek yapan adamların da bu adamdan bir farkı yoktur.
birde su diye sek rakı içiren versiyonları var bu babaların.
Bizzat yaşamışlığım vardır ve olay şöyle gelişir:

baba - su içicenmi oğlum?
Ben - evet baba susadım içeyim.
Baba- al oğlum bak bardakta orada.
Ben - tabi susuzluğun etkisiyle incebelli çay bardağındaki rakı bir anda kafaya dikilir...

Baba- puahahahahaha

Ben - ölü insanlar görüyorum baba ...
(bkz: I see dead people)
çocuk sahibi olmanın anlamını bilmeyen, Baba kelimesini haketmeyen adamdır.
(bkz: isteseydi karşı koyabilirdi) *
muhtemelen trakyalıdır.
ilerde yapmak istediğimi yapmak isteyen düşünceli bir babadır.

hiçkimse birayı tadından dolayı içmez.
5 yaşındaki bir çocuğun biradan tattan başka ne gibi bir amaç gütmesi beklenirki bunu bilerek hareket edersek bu baba genç yaşta biranın iğrenç tadıyla çocuğun bilincine iğrenç oldugunu aşılayarak çocuğun ilerdeki bira fıçı olma olabilitesini azaltabilir.