bugün

normalde telefon numarası ifşa eden biri değilimdir -ki dün ettim ve 85 kişinin beğendiği bu entryi sildiler bende numarayı paylaşmadan başımdan geçen olayı anlatacağım sizlere..

son yılların yaygın dolandırıcılığı olan ben polisim, savcıyım, tüpçüyüm, sütçüyüm gibi milleti arayıp para tırtıklamaya çalışan bu kişileri ifşa etmekte görevim. geçen hafta bu numara 65 yaşındaki annemi aramış aklınca altınlarınızı ne kadar örgüt varsa kullanıyor hani bize tadında bir konuşma yapmış, akabinde başarılı olamamıştır.

azimle arayan belasını bulur mantığıyla ısrarla aynı numaradan defalarca girişimde bulunmuştur. bu sabah gene aramış ve şu ilginç dialog ortaya çıkmıştır ;

dolandırıcı : iyi günler, ben asayiş büro amirlerinden emre.
hasmet : iyi günler buyrun...
dolandırıcı : kiminle görüşüyorum.
hasmet : siz kimi aramıştınız.
dolandırıcı : bu hattın sahibini aramıştım.
hasmet : o zaman bu hattın sahibiyle görüşüyorsunuz.
dolandırıcı : hattın sahibi kim ?
asmet : benim.
dolandırıcı : sen kimsin.
hasmet : hat sahibi.
dolandırıcı : evladım senin bir adın yok mu ?
hasmet : var...
dolandırıcı : söylesene adını..
hasmet : polat alemdar
dolandırıcı : kim ?
hasmet : ben polat alemdar, kgt ajanıyım.

doğal olarak daşşak geçtiğimi anlayınca kapattı. bu beni kesmedi tabi beni ev telefonundan aradığı ve numarası kabak gibi çıkan malı ben numaramı gizleyip cepten aradım. 2. dialog.

dolandırıcı : alo...
hasmet : selamun aleyküm. ben cinayet büro amiri behzat ç. dün gece nerdeydin la..

dememe kalmadı kapattı yüzüme. cinayetle araları bozuk demekki. yalnız eskisi gibi telsiz sesi kullanmıyorlar. ya bu yeni bu işlerde ya da büyük produksiyon yapacak kadar parası yok. saygılarımla.

peşin edit : dün bu entry sırf telefon numarasıpaylaşıldı diye yönetim tarafından silindiği için numarayı paylaşmadan yaşanılanları anlatmaktayım.