bugün

yok yani adam gelmiş70 yaşına hala hayatı anlamamış sen kimsin be 19 luk.
Gün gelecek yaşadığı bir dakikanın bile hayatını değiştirebildiğini yıllar sonra anlayacak olan kişidir.
görsel
intaharın eşiğinde olan gerizekalıdır hayatı anladığını sanar ve ne kadar bok bi hayat bu der. Sonrada çeşitli senaryolarla ölümünü gözlerinin önünden geçirir.
bir de "ben küçükken" diye cümleler kuranı vardır.
klasik bir ergendir.

zaten sorsanız 18-25 yaş arası çoğu ergen "ben hayatı çözdüm abi ya" der,

ve büyük ihtimalle de "hayat çok acımasız" deyip depresyona girer.
89 yasinda hayati anladigini zanneden -sanan degil- gerizekalidan yaşça küçük gerizekalidir. Hayatı anlamak mümkün görünmüyor buradan bakınca ve evet bu da bir gerizekali yorumudur.
bu gerizekalı ben oluyorum sanırım.
Kimisi 35 yaşında bile anlayamaz kimisi de 19 yaşında anlar. Aslında bunun yaşla alakası da yok. Yaşadıklarınla alakalı.
Su üstteki uzun entryi okumadan eksiledim by.
ergenliktendir. gayet doğaldır. sanki siz hiç intiharı düşünmediniz hıamına.
Geri zekalı*.
önemli olan yaş değil hayatın ne yaşattığıdır. 19 yıl ne yaşadığını biliyor musun? sen evinde rahat rahat otururken kim bilir o küçük yaşında neler yaşadı. yaş, din, dil, ırk önemli değildir. herkesten öğrenebileceğin bir şeyler vardır. küçücük bir çocuktan bile aklına dahi gelmeyecek şeyler öğrenebilirsin. hayat herkesi farklı şeylerle sınar, diğerlerinden öğrenmen gereken şeyler vardır o yüzden. önemli olan tecrübedir. 19 yaşında hayatı anlamışsa ve sen bunun doğru olmadığını söyleyip ona hakaret ediyorsan hayatı anlamayan belki sensindir. ben hayattan ne anladım diye sorman gerekir.
hayatı anlamanın yaşla alakası yoktur. hep söylerim yine söylüyorum. 8 yaşında sahipsiz, sokaklarda büyüyen ve ekmek parası için kağıt toplayan çocuk; 30 yaşına kadar bir zorluk çekmeden, ailesinin güvenli kanatları altında gelmiş bir adamdan daha çok anlar hayatı. büyük yaş her zaman büyük tecrübe değildir. hayat herkesi farklı sınar.
askerde düşünmek için çok fazla zamanı olan geri zekalıdır.

dur bi annem, bi dur, bi soluklan.
hayatı anlamanın yaşı değil bir yaşanmışlığının olduğunundan hiç de gerizekalı insan değildir.
14 yaşından beri zorla çalıştırılmis çocuktur.
sanıyordur.
fazla sanmasın da göt üstü oturmasın.
sokak serserisidir. facebook kaynaklıdır.
Hicte gerizekali degildir.
belkide olgunlaşmıştır, hayatın zorluklarını erkenden üstlenmiştir. bir kaç ayda bin yaş almıştır, yalnızdır, kimsesi yoktur. olabilir yani.
yaşam boyu eğitime karşı taraftan bakıyordur.
Karaktere bağlıdır . Bir insan el bebek gül bebek yetişmiştir 19 yaşına kadar , diğeri yaşadıklarıyla hayatı anlamıştır .
liselilerin hayatı çözdüğünü sanmasından daha mantıklı gözüken olaydır. insanlar elli yaşına gelip hala yeni şeyler öğrenip, görüyoruz derken 19-20 yaşındaki insanların hayatı anlaması gariptir gerçekten.
(bkz: bizim zamanımızda diyen embesil nesil)

böyle başlık açacaktır.