• cevabı uyandık kahvaltı ediyoruz olan sualdir.

yok 7 ye kadar uyumayan varsa Allah ıslah etsin.
    2 0 ...
  • fetö elebaşı fethullan gülen ve onun yapılanmasını darbeden yıllar önce kitabında anlatan yazar ahmet şık gibi fetö davasında içeride olanların sayısı hiç de az değildir.

Edit: komik geliyor olabilir ama gerçekten Türkiye de böyle saçma şeyler olabiliyor.
    1 0 ...
  • watergate skandalı bu davanın yanında sıradan kalır. lakin tayyip ve akp'ye bir şey olmaz. çoktan anlaştılar bile.

reza daha ilk tutuklandığında 'kesin taviz verilir, iş tatlıya bağlanır, kuvetle muhtemel ilk planda barzanistan kurulur' demiştim de aveller kafa yapmıştı. lan bu milletin bir bok bilmeden uzman gibi konuşmaları beni benden alıyor arkadaş. *

işin içinde öyle ince puştluklar var ki yazsak yine inanmazsınız amk. örneğin madem o kadar zordalar bu tayyip'in korumaları orada niye terör estirdi? düşünen oldu mu hiç? planlı hareketler elbette. pkk'lı ve fetöcülere saldırmışlarmış. de siktirin lo! onlar en başından beri beraber yürüdüğünüz suç ortaklarınız ve birbirinize muhtaçsınız. o kavga bir tertipti. yani tepeden tırnağa kadar pisliğe batmış akp hükümeti, 'düşmanlık hükümete değil türkiye'ye yapılıyor' pozu vererek hedef saptırıyor.

benim asıl ayar olduğum mevzu; muhaliflerin 'böyle durumlarda türkiye'nin yanında olalım, muhalefet edeceğiz diye ülkeye zarar vermeyelim' söylemleridir. hazineyi tek başına ikame eden kahraman reza'dan ve onu tv karşısında hunharca alkışlayan çomarlardan ne farkınız var?
    1 2 ...
  • Yazarların söylemeye cesaret bulup içini dökmek istemeleridir.

Burası ayrı bir hayat. Ve bu hayat gerçek hayatımdan daha samimiyetsiz ve güvensiz bir halde. Resmen en büyük sınavlarımdan birini veriyorum galiba. içime sinmeyen ne varsa söylerim hep pat pat diye. ilk defa söyleyecek sözlerimi toparlayamıyorum. Şaşırıyorum. Şaşkınım! Üzgün ise asla değilim.

Burdaki insanlar bir şeyler hakkında yorum yaparlarken çok acımasız. Hangi ara bu kadar “kötü” oldunuz? Durun ben tahmin edeyim. Siz de benim gibi şaşkınlık yaşadınız ve kötü olmayı seçtiniz. Aramızdaki farkta bu sanırım. Birbirinizi eleştirirken incitmeden konuşmayı unuttunuz. O insanın olmadığı ortamda, onunla ilgili konuşmanın ayıp olduğunu unuttunuz. insanları tanımadan yargılamaktan, olayları tek taraflı dinleyip kendinize göre yorumlamaktan, alaya almaktan, okumadan eksilemekten, kavgayla beslenmekten siz asıl “kendinizi” unuttunuz. iyi insanlar olmayı unuttunuz.

Ben şükür ettim bugün. “ iyi “ olmayı seçebildiğim için. Darısı sizin başınıza.
    4 1 ...
  • Bir orkestranın önünde avazım çıktığı kadar şarkılar söylemek ve alkışlamayanların eşliğinde kulise giden yolculuğumda ezber bozmayan sakin hayatı yaşıyordum.
    Benden bir yıldız olmak yada on numara pozisyonunda olmayı beklemek hayal kırıklığıydı zaten.
    Önde basıp rakibi bozup defans yapıp rakibin ileri oyuncularını yıpratabilirdim.
    Sessizliği seviyordum.
    Çok sesli sessiz hayatım yaşamak için elinden geleni yapıyor bir köşede unutulmuş olmanın vasıfsızlığın da;
    içinden geldiği gibi yaşıyordu hayatı.
    Gücünün yettiği kadar ayakta kalıp geçimini organize edip kendi hava boşluklarında harikalar yaratacak kadar sanatçıydı.
    Yaşamın çok zor olduğu döneme denk gelmiş olmanın basiretsizliğin de geride kalan gençlik yıllarına duyduğu vefalı özlemlerin etkisinde tabiatın seslerini dinliyordu.
    Hiç bir şeyi unutmamıştı.
    Hiç bir şeyi unutmazdı.
    Vazgeçtiğini zannediyordu.
    Vazgeçse olmazdı zaten.
    iki elinde tuttuğu on marifetleri dakika dakika kafasında yaşıyordu.
    Onu çok yaşatmayacak yükleri belki suyun üzerine çıkaracaktı.
    4 2 ...
  • ideal olanı her sabah alınandır. Her sabah kahvaltıdan önce bir 10-15 dakikalık duş hem güne güzel başlamanıza hem de topluma rahatsızlık vermemenize imkan sağlar.

Haftada bir ya da iki kez de banyo yapın. Böyle yarım saatin üzerinde, kıl tüy tırnak kesimi detaylı temizlik için. Temiz olun. Ölmezsiniz.
    3 1 ...
  • babamın öğüdü ile, iyi insan olmanın birinci kuralı olan, davranış biçimi. öğüt ile alakası yok gerçi, aklı başında olan her insan , bunu bilir, sorgular. babamın öğüdü ile niye dedim, çünkü en iyi arkadaşını bende tanıyordum, o kişi; ağzından kötü tek bir küfür , kötü söz bile çıkmayan, insanların arkasından konuşmayan, tebessümünü eksik etmeyen birisidir. ve bir gün, babam, o kişiye, ya arkadaşım, sen namaz kılmayı düşündün mü, kılıyormusun hiç diye sorar. ama bu soruyu kesinlikle ve kesinlikle art niyetli olmadan, mahsus sorar, gıcıklığına değil yani. o da tebessümle hayır, nasibimde varsa kılarım belki gibisinden cevap verir.
    tüm bunlara şahit olurken , yorumlama şu şekildedir. insan, namaz kılıp, dindar gözüküp, ama bütün fitne fesatlarda o kişide ise, bütün ahlaksız kelimeler, onun bunun karısı kızı hakkında yorumlamalar, bakmalar, eleştiriler ondaysa , islamın en büyük kurallarından , güzel ahlaktan bir haber şekilde kendini avutuyordur.
    diğeri de, insan olmanın, inançlı biri olmanın davranış biçimini, gösteriş yapmadan uyguluyordur.
    7 1 ...
  • Büyümek, durmadı.
    Durdurmadı beni.
    Elimden çekiştirip zorla büyüttü.

4 yaşımda kalsaydım.

Sararan yapraklarla çığlık atsaydım sokaklarda
    Hep koşsaydım hiç durmasaydım

Ahh büyümek..

Dertli bir yetişkinim
    Ama Yine koşuyorum çatla.
    Hayattan tat alıyorum hala çatla.
    Kahkahalarım insanları gülümsetiyor çatla.

Acıyan yerlerime sonbaharı yapıştırıyorum
    Kışla kar tanelerine tutunup yıldızlara tırmanıyorum
    ilkbaharda gözlerimde çiçekler açıyor
    Yazla güneş göğsümde parıldıyor.

Çocukluğum cebimde taşıdığım gurbetim.
    Hayatın tadı gözlerimde açan çiçeklerim.

Büyümek oyun arkadaşım.
    Beni asla sobeleyemeyecek olan..

Mutluluk çocuk kalbim.
    Asık yüzlere inat.

Realizmi kibritlerimle oynarken kazayla yakabilir miyim *

The avener & kadebostany
    Castle in the snow
    https://youtu.be/2ABNMRWr1Sg

hayattan tat almamak
    20 3 ...
  • kerkük'ün tarihinde %1 bile yer almayan, abd sayesinde oralara çöreklenmeye çalışan kürtlere türkmenler tarafından döşenmiş olan, edirne'den kerkük'e kadar uzanan kalın mı kalın bi' borudur. hadi geçmiş olsun. evet.
    9 0 ...
  • bok çukuru gibi olmuş burası.
    Çok tavsiye aldım şimdiye kadar, kimseye güvenme, kimseye kendini anlatma diyenler çok oldu. Tedbirli davranmasına davrandım tabiki ama adım bilinmiş, fotoğrafım görünmüş çok da umursamadım açıkçası.
    Reelde de katlanamadığım, elimin ayağımın sinirden titremesine sebep olan durumlarım vardır benim, en başta riyakarlık gelir. ne yazık ki burada dedikodu yapmak, insanlar hakkında ileri geri konuşmak normalleşmiş, yüzsüzlüğün dibine vurulmuş. 20 yaşındaki kızlar evli adamlara yürüyormuş, bilmem ne nickli yazarın atlamadığı kız yokmuş, e zaten birşey birşey nickli kız da herkese veriyormuş..
    Bu nedir ya? Hangisini gördünüz diyorum çıt yok, “görmedik ama duyduk” diyorlar, bir de sağlam kaynaklardanmış güya.
    Adım bu bahsettiğim durumların herhangi birinde geçmiyor ama bu tepkisiz kalmam için yeterli bir sebep değil benim.
    Ben buradan da burada ki çoğu insandan da tiksindim. selam verdiğim için kendimden utandığım yazarlar var hatta.
    Takmamak lazım, ama huy işte, sinir yapıyorum dayanamıyorum.
    Siz istediğiniz kadar çizginizi bozmayacağım deyin, sülük gibi tipler gelip yine de bulacaktır sizi burada.

Sözlükmüş..
    Külahıma anlatın onu..

edit: yukarıda yazdım ama tekrarlamak istiyorum. adım herhangi bir dedikodu yahut yalan içinde geçtiği için değil, bunların yapıldığını gördüğüm için sinirim.
    21 4 ...