bugün

entry'ler (278)

anın görüntüsü

şimdi birgün evde otururken dışarıdan gelen ağlama seslerine irkilip camdan kapının önüne baktım. bi belediye arabasının köşeyi döndüğünü farkettikten sonra gözüm sesi geldiği yere kaydı. 6 tane yeni doğmuş yavru kedi.

bıraktıkları yer ise bir evin köşesinde, üzeri beton bi kapakla örtülmüş su gideri. aşağı doğru koşturdum hemen ama gözümün önünde daha kedilere yetişemeden 2 tanesi içeri düştü, alamadım.

kalanları bi kutuda toplayıp köşeye belki annesi gelir diye bekledim, geldide. geri kalanları alıp götürdü.

aradan 2 ay kadar sonra bu yaramazlar ayaklanmaya başlamış, bi sabah karşımda 4 tanesini görünce acayip sevindim. bunları beslemeye başladım, gel zaman git zaman sadece 1 tanesi hayatta kalabildi. ona özel ilgi gösterdim çok güzel bir kulübe yaptım sıcak ve korunaklı.

bu bir zaman sonra hamile kaldı. ama kedi bana aşık oldu sanırım. sokakta sadece bana geliyor, bacaklarımın arasından ayrılmıyor, eve gelirken kapıda bekliyor, dış kapıyı açınca hemen yuvasından çıkıp üstüme koşuyor, seviyeli bir ilişki yaşadık anlayacağınız.

yaptığım yuvaya doğurmasını çok istiyordum, dediğim gibi korunaklı ve sıcak nitekim doğurdu da , tam 5 yavru. kediye karşı ilgiyi daha da arttırdım, özel mamalar vs.

tam 1 hafta yavrularına dikkatle baktı, her gün kontrol ettim, reddetmedi kabul etti yavrularını. bir sabah saat 8 gibi mamasını verdim, meğersem son mamasını vermişim. saat 12 gibi baktığımda göremedim, 3,5,7 yok. ertesi gün gelmedi, mama bıraktım yememiş. bulamadıkta.. büyük bir üzüntü.

iş başa düştü tabi, yavruları yanıma almak zorunda kaldım. onlara bakacak tek kişi bendim.

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

anın görüntüsü

görsel

insanın canının arada istediği şeyler

benim canım arada şunu istiyor;

seleli bir çekoslovak jawanın selesinde, topgundan bozma aviator gözlüklerimi takıp, arkada çalan hoş bir rock'n roll müzikle beraber akyaka akbük yolunda umarsızca seyahat etmek.

bkz:
görsel

anın görüntüsü

(img:#2223650)

içinden geçenleri yaz

Sahte dramlar arıyoruz..

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

Oluklar çift, birinden nur akar birinden kir.

eskisi gibi olmayan şeyler

Saçlarım.

anın görüntüsü

görsel

çok hızlı tükenen birşey yaz

Filme başlamadan önce açtığın cips.

öyle bir şey yazın ki sahibinin sesiyle okuyalım

Türk milletii çalışkandıır, türk milletii zekiidir.

içinden geçenleri yaz

Ya bu insanlar neden susmuyor? Neden sürekli konuşmak istiyorlar. Yanımda susabilen insanlara hasret kaldım.

anın görüntüsü

görsel

dogo argentino

3 gün önce saldırısa uğradığım köpek türüdür.

Akşam vakti bir anda karşıma çıkıp, hiç bir sebep yokken üzerime atlayan ve 2 dakika kadar boğuşmama sebep olan bir laboratuvar canavarı. Kimse burda bu köpeğin ne kadar sadık ve oyuncu olduğundan bahsetmesin.

Bahseden olursa ona sol bileğimdeki diş izlerini, sol baldırımdaki derin dikişli doku kaybına uğramış parçalarımı, sağ kalçamdaki derin diş izlerini, sırtımdaki pençe ve diş izinde dolayı oluşan kesikleri gösterebilirim.

Sonuç olarak sol ayak bileğimde ısırıktan dolayı oluşan kas zedelenmesi ve üzerine basamamam, kalçadaki ve baldırdaki ısırıklar yüzünden üzerine oturamamam, sırtımdaki yaralar yüzünden sırt üzerine yatamamam var. Boğuşmadan kaynaklı dizlerimde ellerimde dirseklerimde oluşan yanıkları ve parçalanmaları söylemiyorum bile.

Fiziksel iyileşme 1 ay, psikolojik iyileşme bilinmiyor.

Uzak durulması gereken, görünce yol değiştirilmesi gereken bir köpek türü.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Nabzım atonal, gözüm var fersizim. Mızrapsızım sen yoksan ay karası, ben düzensizim

içinden geçenleri yaz

önünde boş duran kağıtlar. yazılmaya muhtaç sayfalarla beraber, kangren olmuş kolları. gece karanlığındaki başıbozuk bir sarhoş, sabahı sabah etmiş yine, bir şişe şarap ve bir paket sigara ile. dışarıdan gelen sesler huzur vermiş benliğine, sözler dökülmüş ağzından ve mırıldandığı bir kaç şarkı. sessizmiş gece. şarkılar susmuş,kanı ise çekilmiş.
yalnız birisi, düşünmeye vakti varmış. kimseye de açıklama yapmak zorunda değilmiş. başını koyup bir masaya saatlerce kaybolabilirmiş.
birkaç notaya saklamış kendini, atlatılır mı bu günler diye sorarmış hep.
yazıları okunmaz sözleri ise anlaşılmazmış, biraz hızlıymış kendisi kimseler yakalayamamış. kafası yükseklerdeymiş gök bile alçakta kalmış..

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

istihbarat kurdum düşüne,Korkma tuzak değil.
Bakan yok bu gece,sen iyi bak yıldızlara, Yıldızlar uzak değil.
Kalbimin çarşısından geldim, betim benzim attı. Ben hangi kavrama tutunsam,orada kan patladı kabuk attı. Birlikte yürüdüm hangi marşı bana reva gördüysen,Her defasında yeniden ayaklandım,beni sen kaç kez gömdüysen. Peki ya umutlar biterse? Cevaplamadan hak ver. Ayaklarımızı birbirine değdiren zerafetin adı makber! çağımın elleri bir kez yandı,Patlattım ötenazi dağarcığımı. Kafatasımdan çıkıp yeryüzüne kurdum kendi darağacımı.Bilet gişelerinden dönen kader, ömrümü yıkan dakikalar, Buğulu tren camlarından kalabalık ve ciddi konuşmalar. Koca bir kenti ısıtan fikirlerim vardı bir bardak çayla, Ben hangi yanıma yatsam öbür yanım oldu ay ağili, ayla.
Kentin bağırsaklarından çıkıp geldim,bu defa kan bana! Yüzümde biriken sakal için, Bu defa kan bana!
Sokak boyu cigaram,Kaldım gecenin altında
Her an dünyaya okkalı sövecek bir hal var tavrımda. Gece kapkara düşünceli ben makus yarım firari, Bütün kötü gazete haberlerine yüz gözüm ama fena değil. Doğmayan güne bile merhaba Velakin ters dönen talih, Sana yumruk ısırtan sabahlar kangren ve tali. Biraz yaşamak, mesela bir lokantada sabah et, Bir kuru kitaba göm kendini dön salah et. Ama barış ütopyadır, Bana memleket sen kaldın. Dünya bugün sana yaşlanacak, çünkü ben erkek sen kadın. Anlat onlara...
Bize buğz eden ne varsa, Ben,mesela bir sesteyim Sana ait her nefesteyim.
şu kara asfalta kızmışım,Böylece bütün ayaklarım yaya, önce kendi damarlarımdan başlamalıyım çatlamaya Dedim kendime, bütün iyi niyetlerini bir gece vurdun ya
Avunmak ve kan kaybetmek kolay sustum dur dünya!

içinden geçenleri yaz

Ağzım bir küfür! Kendini kesecek
Dilimde bir süslü fiyonk, onun hakkından gelecektim
O mahut yaz yeni bir rıhtım çıktılardı kıyıdan
Herkes kendinden verdi ben küpeştesi oldum
Uyudun mu?
Yak bir tane daha yak, yak
Doldursana kardeşim sen de
Velhasılıkelam birader
Deniz çatladı, aşk çatladı
Çatılarda damar damar
Yaz bir bakarsın çiçekleriyle geldi, bahar bir çıktı
Ben bu teknede bir ıskarmoz oldum, bir pupası karayel vurdu
Onu gördüm, farbalalı başında tafta kurdele
Bir kaleskadan indi bir kontrdans
Borsalino şapka, bir adam
Sonra kardeşim, 3 belalı kurşun

dindar bilim adamı olamaz

Günümüz çağında medyada gösterilen cringe haberleri gördüğünüz kadar biliyorsunuz. Belki buz dağının görünmeyen tarafını görmek istemiyorsunuz. elbette bu bahsettiğiniz düşünce yapısını beğendiğimiz pek söylenemez ama birkaç araştırma ile muazzam dindar ve bi o kadarda bilim insanı olan kişilere rastlayabiliriz.

(bkz: ibn-i sina)

Alıntı

Şöyle yazar;

ibn-i Sînâ, ilk önce 10 yaşında Kur'an'ı ezberledi. ibn-i Sînâ, islam'ın Altın Çağı olarak bilinen ve Yunanca, Farsça ve Hintçeden eserlerin çevirilerinin yapılıp yoğun bir şekilde incelendiği dönemde önemli çalışmalar ve yapıtlar gerçekleştirdi.
Horasan ve Orta Asya'daki Samani Hanedanı ve Batı iran ile Irak topraklarındaki Büveyhiler bilimsel ve kültürel ilerlemeye çok uygun bir ortam hazırlamışlardı. Bu ortamda Kur'an ve hadis çalışmaları çok ilerlemişti

ve akabinde şöyle devam eder;

Babası Abdullah, Samani imparatorluğu'nun önemli şehri Belh'ten gelen saygın bir bilim adamıydı. islam'ın Altın Çağı'nın en önemli hekimlerinden,astronomlarından düşünürlerinden ve yazarlarında biri olarak kabul edilen Fars polimat ve polimerik erken tıbbın babası.

200 kitap ve 450 üzerinde makale ve daha niceleri...

herkes işiyle ilgili bir bilgi versin

Bir cerrahın tek bir hatası, yalnızca tek bir ölümle sonuçlanır. Bizim meslekte tek bir hata, yüzlerce kişinin ölümü ile sonuçlanır. Kanıtları mevcut.

Bilin bakalım ben kimim?

hattor

istanbuldayım. Hıh desen antalyada olurum bu aralar. Dar geldi istanbul..
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.