bugün

sevdiği entry'ler

yazarkasa fırlatılan karanlık dönem

O dönemkş meşhur krizin atlatılması 1.5 sene sürmüştü. Ama 2018 den beri halihazırdakini atlatamadık maalesef.

majör depresyon

Türkiye’de depresyona girmeyen insan, ben insanım demesin. Robottur o.

Hayatımızın içine s.çtılar, geleceğimizi dumanladılar.

5 lt aycicek yaginin 95 tl olmasi

O yağın üretilmesi icin gereken tüm enerji dolarla.

"Dolarla mı maaş alıyorsunuz" diyene selam olsun.

Öyle market market denetlemekle olmuyor bu önlemler!

inadına namus inadına bekaret

inadına seks inadına zevk diyorum.hayata bir kez geliyoruz.takilmayin bekarete falan.

erkeklerin dengesiz davranmaları

duygularını ifade edemeyen erkeklerin, ki bu %100 e yakındır bizde, doğal ve relax olamamalarından ve bazen de stresli günlerde bocaladıkları anlarda çokca takındıkları davranışlarıdır. dengeye oturmak da bi maharet bu şehirde, işe git stres, yolda stres, geçim stres, gel sonra dengeyi bul kolaysa.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Bu sabah annem bana dokunamadı. Gece ne oldu ne yaşadım bilmiyorum. Burnum kanamış peçete falan koymuşum yastığa hiç hatırlamıyorum. Gözlerimi açıp konuşamadım da. Annem de öyle görünce korkmuş, öldüm sanmış kendi dokunamadı babamı çağırdı. Bu sabah babam öldüm mü diye nabzıma baktı. Bana dokunabildi. Annem dokunamadı. Bir şeyim yoktu ama annem dokunamadı.

bekareti patlamış bir kızla evlenir misiniz

dul kadınların da bekareti patlamıştır ve ilk eşi dul bir kadın olan en ünlü kişi kimdir bilin bakalım.
o kadar terbiyesizsiniz ki örnek aldığınızı iddia ettiğiniz kişiye bile hakaret etmekte sakınca görmüyorsunuz. kırmızı oda'ya konu olacak bir kişilik yapısı.

bekareti patlayan kız

"kimse bana vermiyor. acayip sapım, nefretimi bir yerlere kusayım ühühühühüüüü." başlıklarında bugün.

belediye otobüslerinin ücretsiz olması

Peki insanlar neden otobüse dahi binemeyecek kadar parasız?

tükenmek

(bkz: Bitmek)

Hayatla başa çıkabilmek için hiçbir -zerre dahî- gücü kalmamak.

Neredeyse yok olmak.

An itibariyle yaşadığım durum.

araplar

aşırı derecede aşağılık bir halk...

ben çocukken etrafımdaki insanlar araplardan nefret ederlerdi.. özellikle yaşlı insanlar arap kelimesini duymak bile istemezlerdi. çünkü çoğunun babası veya dedesi birinci dünya savaşında ortadoğuda savaşmıştı ve arap ihanetini gözleriyle görmüştü..

benim ise araplara karşı hiç bir önyargım yoktu.. hatta araplar hakkında kötü konuşanlara kızardım.. "canım koskoca bir milletin hepsi kötü olabilir mi?" derdim.. daha sonra araplarla bir süre aynı ortamda çalışmak zorunda kaldım.. ve hiç tereddüt etmeden söyleyebilirim ki

--hayatımda bu kadar aşağılık, kendini güçlü hissedince saldırgan, kendini zayıf hissedince korkak, yalancı, çıkarcı, terbiyesiz, ahlaksız

adam görmedim....

bir de müthiş bir kendini beğenmişlikleri var.. kendilerini dünyanın tepesinde görüyorlar..

aşırı yayılmacıdırlar.. gözlerinin gördüğü her şeyi zimmetlerine geçirmeye çalışırlar. hiç bir mücadeleye değmeyecek olan üç kuruşluk salak şeyler için bile dünyanın terbiyesizliğini yaparlar.. eğer karşılarındaki insan o kavgaya girmeyip "...tamam kardeşim al senin olsun..." derse hayatının hatasını yapmış olur. çünkü araplar o adamı "..zayıf.." olarak mimlerler ve bu sefer her şeyini almaya çalışırlar.. dolayısıyla söz konusu olan bir kürdan bile olsa arapla diş dişe göz göze sonuna kadar kavga etmek gerekir..

araplar bin beşyüz yıllık medeni hayattan sonra hala kabile kafasında yaşıyorlar.. genelde bütün araplar ailelerine ve arkadaşlarına çok bağlıdırlar.. o küçük grubun dışında kalan herkes düşmandır..

iranlı gördüm, alman gördüm, italyan gördüm, amerikalı gördüm.. ama arap başka bir şey... onlarca arap tanıdım ama sadece bir tanesi için olumlu bir şeyler söyleyebilirim..

gördüğüm o ki türk insanı gitgide araplara daha çok benziyor..

not1: karşılaştığım araplar çoğunlukla mısırlıydılar.. suriyeli ve ıraklıların daha düzgün oldukları söyleniyor.. duyduğum kadarıyla mısırlılar o derece berbatmış ki diğer bütün araplar mısırlılardan çekinirlermiş..

not2: araplar orijinal medeniyet sahibi bir halktır.. arapça az sayıdaki felsefe dillerinden biridir. bu bakımdan statüsü latince, yunanc, sanskritçe vs ile aynıdır. çok zengin bir edebiyatları vardır.. arap mimarisi, arap müziği vs. son derece özgündür..
evet, arapları sevmiyoruz ama bunları da inkar etmiyoruz...

iş hayatındaki samimiyetsiz arkadaşlıklar

Mecburen sürdürülen arkadaşlıklardır.
Herkes birbirinin arkasından konuşur ama yüzüne güler. Amirlere yalakalık yapılır.
(bkz: kapitalist sistem)

mühendislerin mal olması

Cidden malız ben kabul ediyorum, bok var gibi 5 sene üniversite oku. Yüzde yüz ingilizce lisans bitir. Sonra git ameleden düşük ücret al. Adaletine tüküreyim dünya.

25 yaş altı kızlar

benim arkadaşlarimin cogu 25 yas alti kiz oluyolar genelde ve sunu soyleyebilirim asiri derece hayalperest bi dunya yasiyolar topluca nedenini bilmiyorum fakat kendi isteklerinden bir tane ufak bile yapilmayinca kimisi şirinlik yaparak, kimisi trip atarak bu turlu seylere basvuruyolar. hic ama hic realistik dusunce yapilari yok.
25 yas alti kizlarda yok nedir asla bilmiyolar. En azindan orta ve iyi durumda olan kizlar icin konusuyorum. Durumu iyi olani belki biraz anlarim fakat orta durumda olan kizlarda da bu durum var. Konu para olmasa bile bir gozune kestirdigi olanak veya firsatlar her ne olursa olsun olmak zorundaymis gibi davranmalari bazen cok zor durumda birakabiliyor.

1917 yılında filistin de çekilmiş fotoğraf

filistin'in yokedilmesi için yahveh'e dua bile ederim o derece.

bizi oradan kovanın kanı ebediyete kadar dökülsün!

1917 yılında filistin de çekilmiş fotoğraf

şöyle bir fotoğraftır;
görsel

fotoğrafın merkezinde yerde oturan askerler, gazze kuşatması ve kudüs'ün düşmesi sonucunda esir düşmüş osmanlı askerleridir.

askerlerin etrafındakiler ise filistinli sözde müslüman kardeşlerimiz.

osmanlı askerleri esir edilmiş, türk bayrağı gönderden indirilerek yerine ingiliz bayrağı çekilmiş, askerlerimiz esir alınmış, filistinliler de yıllardır onları koruyan, güvenliklerini sağlayan, bir bayrak altında yaşamalarını sağlayan türk askerlerini tiyatro seyreder gibi, sirk gösterisi izler gibi izliyorlar.

dün esir düşmelerine yardımcı olduğunuz, vatan toprağını savunmak için yardım etmediğiniz, esir düştüklerinde de gidip tiyatro izler gibi izlediğiniz türk askerini şimdi sizi kurtarsın diye çağırıyor bekliyorsunuz öyle mi?

bizim sizler için feda edeceğimiz tek bir mehmetçiğimiz, tek bir aslanımız yok.
(bkz: türk çocuğu arap çölleri için kanını dökmeyecek)

#tarih

kurtarılan koyunun yine aynı yere sıkışması

Akp den kurtulmaya çalışan türk halkı gibi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.