bugün

entry'ler (25)

topluca intihar ediyoruz kampanyası

+1imle katılmak istediğim kampanya.
nereye imza atıyoruz?

underrated gruplar

(bkz: King Crimson)
(bkz: camel)
(bkz: beirut)
(bkz: belle and sebastian)

türkiyedeki bir kadının hayatı

ucuzdur, aslında dünyanın her yerinde her insanın hayatı ucuzdur ama cinsel açlığın afrikası olan ülkemde en az bir erkeğin uçkuru kadar ucuzdur.

bir kadına söylenebilecek en güzel söz

kilo mu verdin sen ya süzülmüşsün, kaşık kadar kalmış yüzün.

fizik bölümü

okumaya çalıştığım, hayallerimi uzun yıllar boyunca süsleyen süper bölüm. lakin okul yolu çok uzak sözlük, üşeniyorum.

5 dakika sonra öleceğinizi bilseniz ne yapardınız

muhtemelen sigara yakardım, ardından her zaman yaptığım gibi boşluğa bakardım ve ölümü beklerdim.

yenen yemeğe göre zenginlik tespiti yapmak

geçen gün yemekhanede bizim okuldan bi kızla yemek yerken "ıyy kuru fasülye mi yiyosunuuz, fakir yemeğiii o ağzıma sürmem" tepkisini aldığımdan beri fark ettiğim olay. vay anasını.

baba seni seviyorum

bu zamana kadar hiçbir şekilde kendi özgür irademle kurmadığım cümle.

sözlük yazarlarının itirafları

lisedeyken sevgilimin adını jiletle koluma yazmıştım. ama izi kalmasın bi de canım çok acımasın diye fazla derin yazmamıştım. o da bu olayın üstüne adımı koluna dövme olarak yapmıştı ve bunu kutsal damacana 2 itmene giderek kutlamıştık. valla yapraam bizde ilişki böyle. *

uludağ sözlük

ekşi sözlükte yazar olduğum için şu sıralar pek alışamadığım küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk kıvamındaki pıtırcık sözlük.

seni yeneceğim uludağ sözlük!!1!

artık uyumam gerek

sürekli olarak kurduğum cümle.

sonuç: uyumuyorum.

hissizleşmek

asosyallik ve uyumakla desteklediğim, etrafındaki olaylara -ne kadar süper hiper sevindirici/üzücü olsa bile- tepkisiz kalma, sürekli olarak boşlukta hissetme ve yine sürekli olarak o anki hislerini bilmeme durumu.

her şey ne kadar eder

şu anki ruh halimi tanımlayan mükemmel cp parçası.

içimi en güzel içki

(bkz: sake)

tryndamere

kesinlikle noob herosu değildir. oyunun başlarında iyi farm yaparsanız ve ultiyi açtıktan sonra nasıl olsa ölümsüzüm diye düşünüp dalmayın, kaçarken de e kullanın bi de iyi item kasarsanız ilah olursunuz. benden söylemesi .

naruto shippuuden

günde üç öğün düzenli olarak mangasını takip eden arkadaşlarımdan spoiler yediğim anime/manga serisi.

sözlük yazarlarının itirafları

kendi kendime konuşmayı insanlarla konuşmaya tercih ediyorum. hatta bundan gayet memnunum, kendi doğrularımı kendime anlatmak ya da bir şeyi inandırmak daha kolay geliyor. belki de sığ düşünceli insanlardan çok sıkıldım artık, bilemiyorum.

leyla ile mecnun

ara sıra akla gelen, akla geldikçe insanın yüzünde küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk bir gülümseme oluşturan dizi.

yazarlara göre en güzel kadın haber spikerleri

(bkz: defne samyeli)

özellikle de gözlüklü hali.

akeboshi

kayıtlarının yani sıra canlı olarak da çok iyi performans sergileyen japon abimiz. canımız kanımız akeboshimiz.