entry'ler (27)

nuh tufanı

bu yıkıma kadar insanlık şu an bulunduğumuz teknolojiye ulaşmış, yıkımla birlikte yeniden keşfetmeye başlanmış olduğunu düşündüğüm hadisedir. nil nehri kıyısında bulunan bir hesap makinesi buna en büyük delildir.

burun estetiği

çevredeki arkadaşlara burnumu kırdım denir.

yazarların bim den en çok aldıkları şeyler

profiterol, supangle, kazandibi

youtube ve zihin kontrolü

history var. listeler var.

meyveli şarap içmek

gidip de meyveli içilmemeli. şarapta 5 yudumdan sonrası hissedilmez, 5

ilk yiyişte aşık olunan şeyler

crunch-gofret. pringles. çiğ köfte.

öldüğümde

ağlayın.

güzel kız çirkin erkek ilişkisi

kız tarafından başta sevimli bulunan, ancak daha sonrasında kızlar arasında toplaşıldığında etrafa bakınırken ne yapıyorum ben ya? dediğimiz olayın ana başlığıdır.

helvetica

hepimizin her yerde gördüğü bir typface. ölümümüz de helvetica nın ellerinden olacak.

sözlük yazarlarının itirafları

dişlerimi fırçalarken çişim geliyor.

oğlak burcu erkeği ve yemek

oğlak burcu erkeği gibi bir ağız yok. adeta kara delik.

yemek yapamayan ev işinden anlamayan kadın

benim o. al beni al. anne aşçı olunca düşülen haldir. tek yaşasan da farketmez.

unutmak istememek

çocukluğumun hafızası. biriktirdiğim tüm görüntüler, kokular.

iz bırakan kitap cümleleri

"bir yildizda yasayan bir çiçegi seviyorsaniz, geceleyin yildizlara bakmak hostur. ve geceleri gökyüzüne bakarsin. herseyin çok küçük oldugu gezegenimi gösteremem sana.. belki böylesi daha iyi. yildizim senin için herhangi bir yildiz olsun. böylece gökyüzündeki bütün yildizlara bakmayi seveceksin.."

telefon rehberindeki ilginç isimler

benim listem; hasikomen, göt, bambamavea, ayvalık gezi 60, mihrişah melek o, totoro.
kullanılan isimlerin hepsi gerçektir.

hastası olunan sözler

"bir yildizda yasayan bir çiçegi seviyorsaniz, geceleyin yildizlara bakmak hostur. ve geceleri gökyüzüne bakarsin. herseyin çok küçük oldugu gezegenimi gösteremem sana.. belki böylesi daha iyi. yildizim senin için herhangi bir yildiz olsun. böylece gökyüzündeki bütün yildizlara bakmayi seveceksin.."

sadece bana mı oluyor hissi

hiçbir şey kullanmadan, sadece odaklanıp gördüğüm tüm şeyleri bokehli yapmak.

bir kadını sevinçten havalara fırlatacak tek şey

bir kutu cino dur. hazırlanan kahvaltıdır. bir omuzdur. bir şarkıdır. dondurmadır. samimiyetle verilmiş şeylerdir.

yaran twitter iletileri

Bir kadın size "Efendim" diyorsa, kurduğun cümleyi değiştirme şansı vermiyor bilakis aynı cümleyi bi daha kurmaya götün yiyomu ona bakıyodur.

yaran twitter iletileri

babamın bana nasihat verirken motiflerini ilmek ilmek ezberlediğim halı olmaya ne dersin?