bugün

özellikle çilekliyse çok tatlı bir eylemde bulunulduğunun işaretidir. hani böyle insanın alkol almıyor da çilek içiyor ve gittikçe tatlılaşıyor hissi yaşamasını sağlar.
fakir kesimin icadı olan aslında formulünü parasız öğrenci milletinin bildiği içimi rahat serinlik abidesi.
şimdi efendim tarifini veriyorum ünili genç arkadaşlarım, parası olmayan kardeşlerim iyi dinleyin.
tekele gidip en dandik köpek öldüren alınır. dip not: şişenin plastik olması önemli bir ayrıntıdır.
daha sonra vişneli nazo ama dikkat illaki nazo olacak. yok ben nazo bulamadım yok tang aldım buda olur gibi bahanelerle şarabı piç etmeyin.
neyse şarabın kapağı açıldıktan sonra üzerinden bir bardak kadarı içilir ( burada içmek zorunda değiliz dökebilirsiniz de)
ardından aldığımız vişneli nazo yu şaraba ilave edip iyice çalkalıyoruz ( şişe plastik olunca daha rahat çalkalanıp iyice reaksyona girmeleri sağlanıyor) son olarak buzlukta bir saat bekletip afiyetle içiyoruz. deneyin pişman olmayacaksınız.
her ruh halinde yapılamayacak eylemdir çok efkarlıyken meyveli şarap içersen olmaz mesela. ama uzun zamandır görmediğin dostlarınla tatlı tatlı sohbet ederken şirince meyve şaraplarından biri açılır çok da hoş olur çileklisi ve elmalısı şiddetle tavsiye edilir.
genelde (bkz: sıcak şarap) yapımda kullanılan düşük alkollü veya alkolsüz içecek.içki değil içecek.
gidip de meyveli içilmemeli. şarapta 5 yudumdan sonrası hissedilmez, 5
babamin ictiginde verdigi tepki, bildin komposto bu.
izmirde sirince koyune gittiysen kesinlikle icmen gereken sarap.
hiç şarap içemeyenler için kavunlu olanı tavsiye edilir...

( en azından güzel bir kokusu var )