bugün

entry'ler (26)

otobüste kesişilen kızın size aşık olduğunu sanmak

Sanırım bugün ilk kez otobüste kesişilen kız oldum. Aşık olmadım ama delikanlıyı çok beğendim. Gerçi daha önce birkaç kez karşılaşmıştık. Öveçler otobüsünde kaşı gözü düzgün erkek görmek zor olduğu için hemen kendisini fark ettirmişti vesselam.

viceroy içen kızla öpüşmek

Kül tablası ile öpüşmekle aynı şeydir.

meltem cumbul

Uyan sunan uyan uyan derin uykudan. Ah ah...

mavi lark içen hatun

Hatun değildir o, Haldun'dur. Hatun olsa duramazdın.

türk milliyetçisi olmak faşistlik midir

Daniskasıdır.

kokusu huzur veren şeyler

Çim kokusu. Taze biçilmiş.

mangal yakamayan erkek

Adanalı olmayan erkek.

sabahattin ali

Ah sabahattin ali, hayatımın erkeği. 41'inde çekip gittin, senin de dediğin gibi, döndük daldan düşen kuru yaprağa...

cahil insanların ortak özellikleri

Herkes yerine herkez yazarlar ve genelde eğlenmeyi eylenmek zannederler. Bir de kitaba verilen paraya içleri acır bunların, yine de kendilerini entelektüel kabul ederler. Bu sözde entelektüel arkadaşları, entellektüel yazışlarıyla da hemen tanıyabilirsiniz.

her istediği hemen alınan zengin çocuğu

Hayatı boyunca asla sahip olduklarının kıymetini bilmeyecek olan zengin çocuğudur. Bir şeye sahip olmaktan daha değerlidir, ona sahip olmanın hayalini kurmak. Hayal dünyası bile yavandır. Ömür boyu memnuniyetsizlik çekecektir. iyi ki fakir ama yaratıcıyız.

sabiha gökçen

Atatürk'ün manevi kızı olma şerefine erişmiş ve ilk Türk kadın savaş pilotu olarak hemcinslerine ilham olmuş kadın gibi kadın.

ışıklar içinde uyusun

Rahmet okumaktan çok daha iyi bir söylem.

cem isimli erkeklerin özellikleri

Tanıdığın bütün cemler alevi. Sağlam adamlar hepsi de selam olsun madem.

osmanlı padişahlarının anneleri

Geneli yahudidir. Yahudilik anneden geçer diye biliyorum ben. Yani bizim o anlı şanlı padişahların alayı yahudi efendim. Beni çok bağlamıyor bu durum, ateist de olsa takılmazdım da osmanlı torunlarıyız derken ağzının salyaları akan ak gençlik için üzücü bir bilgi.

eğitim seviyesi arttıkça aşık olmanın azalması

Düşünme kapasitesi arttıkça realist olmaya başlıyoruz. Haliyle hayaller kurmak, güzel günlere inanmak da imkansızlaşıyor. Anını yaşamayı bırakıp sonuna odaklanan insan aşık olmayı gözden kaçırıyor. Ne acı. Tam da aşık olunacak insanlarız aslında.

eski sevgili

Sarhoşken bile aklına gelmemesi gerekendir.

p ile başlayan en güzel şeyler

ne camembert, ne cheddar, ne de roquefort peyniri. tek gerçek armesan peyniri

bot giyince gelen özgüven

kısa boylulara özgü bir histir. 3 cm deyip geçmeyeceksin tabi.

domates hariç d harfiyle başlayan bitkiler

Yalnız domates bitki değil canım ya, sebze olarak nitelendirilmesine rağmen bir meyvedir kendileri.

eğitimsiz ve vasıfsız kişilere 1400 tl fazla bile

Onlara fazla değil efendim, vasıflı ve eğitimli olmasına rağmen bu parayı alanlara az.