bugün

(bkz: allahım sana geliyorum)
sonunda gülücük varsa hoşlanılan kişi birden aşık olunan kişi oluverir.
nefes alma hızı ile nabız atışının aynı paralelde yükseldiği andır.
içinizin yağlarının eridiği andır. kalbiniz hızlı hızlı atmaya başlar.
naber değilde, ilan-ı aşk etmişcesine anlam yüklenen smstir. umut dünyasıdır.
- naber.
+ yanlis kisiye attin galiba, ben kamil.
- nasil yani?
+ neyse iyiyim sen nasilsin?
- ben de iyiyim sana bir sey sorcaktim, bu hede hödö den anliyormussun nasil yapiliyor anlatsana.
+ de get lan isin dusunce mesaj atarsin zaten, anlatmiyom lan...
- deli misin nesin lan!
+ deli degilim kurnazim.
- s.ktir git!
delikanli ve ayni zamanda guvercin yuregi gibi bir yurege sahipseniz titreyip kalacaginiz durumdur, zira siz ortam bozmasi olamadiginiz icin yavsaya yavsaya "iyi yaa vallaa ne olsun canim takiliyoruz... baksana ne dicem aksam feneryoluna cikalim mi vs" turunden genis insan ayaklari yapamazsiniz, zira sizin literaturunuzde hoslanmak demek "sevme"nin esigine adim atmak demektir. Ama maalesef bu utangaclik ve dili tutulmusluk karsisinda cogu kiz manzara'dan vazife cikaramaz hemen o turk kizina has herseyi olumsuza yorma tavrini takinarak "herhalde bana trip yapiyor" diye dusunur.

Ve o zaman bir kez daha anlarsiniz dunyada dosdogru olmanin bedelinin ipi kopuk olmaktan cok daha agir oldugunu.*
atan taraf erkek de olsa, kadın da -hoşlanıyorum sevişelim artık- atağının oyun kurma paslarıdır. eksileyen ipnetorlara söylüyorum kıçınızı da yırtsanız gerçek bu!
heyecanın yükselişe geçtiği andır. çok geçmeden mesajın toplu atıldığı anlaşılır. kişide artık hüzün duygusu hakimdir.*
hoşlanılan kişinin oltasını attığı andır. *
hoşlanılan kişinin naber demesi aslında arkadaş gözüyle size bakmasıdır.o kadar rahat bir kelime ki bunda uygulanacak yöntem insanın kendisini ağırdan satmasıdır.
hoşlanılan kişinin yazdıklarına olduğundan farklı anlamlar yükleneceği için hiç atmaması daha hayırlı olan durumdur bazen de...
hoşlandığın kızın mesaj attığını sanıp mesajın turkcell'den çıkması sinirden daha fazla kalp atışını arttırır.
beklentilerin hat safaya dayandığı andır yavşama kademesi 2 katına çıkarılır ama esas oğlan-kız sadece hal hatır sormak için msj atmıştır..
silinmeye kıyılamayan mesajlardır bunlar. can sıkıldıkça açılır okunur.
hoşlanılan kişi erkekse ve ''naber''in sonuna '':P'' koyuyorsa derhal terk edilmelidir.
Hoşlandığınız kişinin, TDK yetkilileri tarafından karantinaya alınması gerektiğinin delaletidir. Kırbaçlanarak "Naber" yerine "Nasılsın - Ne haber - Afiyettesinizdir inşallah" gibi imla ve yazım bakımından düzgün, adab-ı muhaşerete uygun mesajlar atması sağlanmalıdır. (bkz: Âdâb-ı Muhaşeret) (bkz: TDK)
-ay bi hoş oldum bak! midemde kelebekler uçuşuyor.* *
hoşlanılan kişinin yaratıcılığı hakkında fikir veren gelişmedir.

"e ben de bununla oturup satranç oynamayacağım ya..*" diyorsanız eyvallahtır ama diğer türlü ciddi takılıyorsanız allah sabır selamet versindir.** *
hoşlandığım kıza numaramı vermem halinde, kaçınılmaz olan olaydır.
ilan-ı aşk etmiş gibi hissedersin, ne cevap yazacağını bilemezsin filan. altı üstü bi naber demiştir oysaki.
hayatın durduğu yada ağır çekimde ilerlediği andır. kalbiniz yerinden cıkacak gibi olur, avuclarınız terler ve derhal yanıtla secenegine eliniz gider. o kısacık, anlamsız hatta gereksiz kelime bile mutlu eder sizi. ömrnüze ömür katar.
-naber?
+iç güveysinden hallice kiki kiki
-görüşürüz by
.ötünün heyecandan tavan yaptığı ana tekabül eder. kalbin hızlı hızlı atmaya başlar kafandan soğuk terler boşanabilir midene ılık ılıkk sular iner. sende cool olup cevap vermezsin (:
genellikle verilen cevap saçma sapandır. asla silinmez (işin boku çıkmadıkça). en kötü ihtimal saatbaşı okunur.