bugün

metallica'nın ilk çıkardığı albüm.
metallica'nın en thrash albümü.
sadece metallica nin ilk albumu degil,ayni zamanda ilk thrash metal albumudur bu.
motorbreath sarkisi enfestir.heavy metal dinleyicelerin en kutsal saydigi albumdur.cunku ilkler ozeldir.bu yuzdendir ki metallica thrash in yaratici olarak bilinir.
metallica nın en severek en koparak ve en coşarak dinlediğim albümüdür...heralde en trash albüm olmasından kaynaklanmatadır.
metallicanın delikanlı zamanı.
gerçek metallica.*
1983 tarihli ilk metallica albümüdür.Asıl adı olan Metal Up Your Ass.Easters Cancelled:The Bodys Been Found,distribütörler tarafından reddedilmiştir.Albümü dağıtmayı reddeden bu firmalar yüzünden albüme Kill'Em All adı konmuştur.
Thrash in doğuşu. SAtın aldığım ilk albüm. *
metallica'yı bir anda parlatan,thrash metali doğuran güzide albüm.
edit : dave mustaine'den;
- albüm ilk çıktığında gittim aldım.dinleyince kudurdum.onlara "benim müziğim"i kullanmayın demiştim.ama albüm baştan sona "benim müziğim"di...
asıl adı metal up your ass olup son dakikada kill em all olarak değiştirilmiş metalin annesi olarak kabul edilen albüm.
metallica'nın cliff burton'lı albümüdür.the four horsemen gibi mükemmel bir thrash şarkısı bulundurur.james'in sesi hiç bir albümde bu kadar hırçın olmamıştır.metallica'nın konserlerinde vazgeçilmezi olan seek and destroy da bu albümdedir.

sırasıyla şarkılar ;
1. hit the lights
2. the four horsemen
3. motorbreath
4. jump in the fire
5. pulling teeth (anesthesia)
6. whiplash
7. phantom lord
8. no remorse
9. seek and destroy
10. metal militia
tek kelimeyle harika bir albümdür. efsanenin doğuşudur. Ancak asla bir master of puppets ya da and justice for all değildir.
(bkz: hepsini öldür)
hayatımda ilk defa baştan sona 3 kere her şarkısını hayranlıkla dinletebilmiş aşmış, yalamış, yutmuş, koparmış metallica albümü.
19-20 yaşındaki 4 serserinin yapabileceği en iyi şey.
The Four Horsemen, Jump in the Fire,Phantom Lord, Metal Militia parçalarının bestelerinde
dave mustaine imzası bulunan albümdür. metal up your ass ismini kabul etmeyen dağıtım şirketine inat, "o zaman hepinize ölüm a.q'" diyinip, albüme bu isim konulmuştur. baştan sona bir baş yapıttır.
(bkz: cliff em all)
*
gebertin bunların alayını anlamı taşır.
metallica'nın en iyi 2. albümüdür. motörhead etkisi en çok bu albümde hissedilir. ayrıca albümün en iyi şarkısı bence whiplash'tir.
1. si trash değil lan thrash siktirmeyin bana 7 ceddinizi şimdi burda! en uyuz olduğum şeydir, sanki çok anlıyormuş gibi müzikten carttan curttan '''vaooooovvvv trashhhhh man''diyenlere uyuz oluyorum. zaten bu başlığa yazmadan önce, thrashe trash diyen zihniyetlerini olacağını tahmin ediyordum, yanılmadım. neyse bu bir öfkeydi, yazdım sakinleştim! gelelim kill em all'a...

old school thrash metal'in ilk başyapıtıdır. düşünün o zamanlar, kirk hammet bile gitardan anlıyordu! bu albümde dave mustaine'nin de katkısı büyüktür. ayrıca albüm eleştirilerinde özellikle james hetfield'in vokali çok eleştirilmiştir. teenage, cırtlak vokali o zamanlar eleştiri oklarını üzerine çekmiştir. her şey bir yana, bu albümü başyapıt yapanda; cliff burton gibi bir deha ile bu beğenilmeyen vokaldir! the four horsemen, whiplash, motorbreath, hit the lights gibi hitler hala dinlenir, hala etkisini gösterir!!
ardından no remorse sözcüklerini aklıma getiren tek albümdür. bana hep aldatan erkekleri tanımlar adeta bu cümlelerin peşpeşe söylenmesi.
19-20 yasinda bu ne gaz bu ne hirs diye sordurtan album.albumden rastgele secilmis uc sarkiyi ard arda dinleyenin pimi cekilmis el bombasi moduna gectigi ve saga sola saldirip kirip dokme ihtimalinin normal zamandan yuzde 53 daha yuksek oldugu isvicreli bilim adamlarinca kanitlanmistir. jamesin sesi ciydir ciyaktir fare misalidir dogru. ancak soyle bir sarkilara bakinca o sarkilara da o vokal gidermis diyorsun. ayrica muzik aleminda metallicayi duyurmus bu cocuklarda is var dedirtmis albumdur.
(bkz: adam olacak cocuk)
metallica'nın kendi çizgisinde olmayan albüm. aynı zamanda ilk albümdür. sapına kadar nwobhm albümüdür. albümdeki en büyük esinlenme diamond headdendir. herhangi bir diamond head albümü dinlenildiğinde benzerlik görülebilir. hatta diamond head bu albümü yapsa kimse anlamazdı o derece.

http://www.youtube.com/watch?v=-QmQRhCLtXU

şuradan da görülebilir. bu albümden sonra gelen metallica şarkıları daha farklı, daha yoğun daha thrashtir. albüm ise elbette superdir.
sözlük yazarlarının çoğunun siyasi ideolojisini özetleyen gavurca laf.
hepsini öldür.