bugün

entry'ler (301)

saraybosna

An itibariyle hırsızlığa uğradığım şehir. Gidenlere gidecek olanlara duyurulur çantanıza telefonunuza hakim olun. ‘Bişey olmaz yea’ demeyin ruhunuz bile duymadan çantanızı bi güzel açıp alacaklarını alıyorlar. Şehrin her noktasına hayran kalmıştım halbuki.

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

görsel

sekapark

görsel
An itibariyle denizanaları tarafından istila edilmiştir.

ilk defa lens takmak

Zorlu takma evresinden sonra tam başardım diye sevinecekken birden gözde aşırı bir yanma başlar. Gözünü açamazsınız bile o derece. Takarken verdiğiniz çabaları bide çıkarmaya çalışırken verirsiniz artı olarak büyük bir yanma hissiyle. ilk seferde bende öyle olmuştu.

galerideki en güzel fotoğraf

görsel

yazarların hayalindeki ev

görsel

gecenin şarkısı

Doğan canku - sonsuza dek.
https://youtu.be/X12q0S-32kw

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

görsel

anın görüntüsü

görsel

yazarların sevdiği türküler

insanın içini kıpır kıpır eden bir rumeli türküsü.
https://youtu.be/quaDM-OBDnQ

en karizmatik türk isimleri

(bkz: timur)

çamaşır makinası kullanmayı bilen erkek

Kullandıktan sonra Kapağını açık bırakması gerektiğini de bilir. Paslanmaması için.

ışıklı ayakkabı

Bana hep depremi hatırlatır bu ayakkabılar. 99 depreminde korkudan aylarca eve giremeyip çadırda kaldığımız zamanlar alınmıştı bir çift. Zihnimde canlanan tek şey çadırın önündeki asfalt yolda ışıkların oluşturduğu yansıma.

anason

Poğaça tarzı ürünlerin içerisine konulduğunda iğrenç bir tat veren madde.

bruce almighty

Defalarca izlesem de sıkılmayacağım komedi filmi.
- i need a spoooööögghhnn.

balık burcu kadını

35 yaşına da gelse hala annesinin minik kızı ablasının küçük kız kardeşi havalarından çıkamayacak kadınlardır. En ufak şeyde triplere girerler, dünyaları yıkılır. Ya kardeşim az güçlü ol. insanların da sinirini bozuyorsun. Seninle alakalı olmayan moral bozukluklarını nasıl kendine çekip de kırılabiliyorsun.

en sevdiginiz roman

(bkz: şeker portakalı)

macarena

Dansın hareketlerini 'heeeeeey macarena' kısmına tam denk getirebilenin az olduğuna inandığım, 90ların eğlenceli şarkısı.

sangria

Barcelonadaki meyve sebze pazarında denemiştim sırf meraktan. Tadı iğrençti.

sözlük yazarlarının itirafları

Öfkemi kontrol edemiyorum ve sanırım şiddete meyilim var. Normal zamanda çok sakin ılımlı bir tipim ama tepem atınca gözüm dönüyor davranışlarımı kontrol edemiyorum. Bu durum çok rahatsız ediyor ve ilerki zamanlarda sorun çıkarmasından korkuyorum.