bugün

entry'ler (16)

dört harfli tek heceli kelimeler

cenk, kart, sarp, dart gibi kelimelerdir.

bayan yazarların şu an dinledikleri şarkılar

https://www.youtube.com/watch?v=U2LdI7rzowk The Pretty Reckless - Heaven Knows

insanların birbirini tanıyamaması

yıllarca birlikte olduğumuz insanlar dahi bakar kördür. seni hiçbir zaman yüreğindekiyle, zihnindekiyle bilmemiş sadece sahip olduklarınla, yaşadığın çevreyle ya da davranışlarınla değerlendirmiş olabilirler. Kişiler bir insanı tanıma zorluğunu bilir ve bu yüzden en basitine yana tanıyormuş numarasına başvururlar. Sabahattin Ali nin de dediği gibi ancak çarpıştıklarında birbirlerinin mevcudiyetinden haberdar olurlar. ama nasıl bir haberdar olma?!

yurtta kalacaklara tavsiyeler

temiz, düzenli ol. oda arkadaşlarınla mecburiyetten dolayı uyum içinde olman gerek. beklentilerini belli et ve beklentilerine dikkat et.

sevilen mfö şarkıları

Yalnızlık ömür boyu
yandım yandım
kelimeler kafi
benim hala umudum var
Ali desidero
sonuncusu oldukça komiktir ama MFö candır.

şiir denemeleri

seviyor muyum sevmiyor mu
ne hissediyorum bilmiyorum
belki de ihtiyacım olan biraz sevgi
ya da sıcak bir dokunuş
bana kendini, gerçeği hissettir
ya beni benden al ya da seni bana getir
anlık bir şey oldu nasıl oldu bilmiyorum. Şiir yazmak yetenek işi ama okumak zevk meselesi. okuyan kesimde kalsam daha iyi olacak sanıyorum.

eskiden bakkallarda olan şeyler

özellikle bizim köyün bakkalında renkli renkli, plastik ve oldukça dandik bilezikler olurdu. omzumuza kadar doldururduk kolumuzu o bileziklerle. sonra güzel olduk sanıp dolaşırdık ortalarda. bir de bakkallarda altın şeklinde çikolatalar olurdu. tüm paramızı bunlara verirdik.

istanbul

Kültür yumağı, etnik karmaşası, manzarası, denizi, tarih kokan sokaklarıyla görülesi bir şehirdir.

ellerimde çiçekler

Ellerimde çiçekler kapında sırılsıklam görürsen bir gün şaşırma diyen şarkıdır.

bağıra bağıra söylenebilinecek şarkılar

Sezen Aksu selamlar olsun bağıra bağıra söylenebilir.

sözlük yazarlarının itirafları

Tüm sorumluluklarımı bırakıp duygularimin yönetimine girmek istiyorum.

solakların daha zeki olması

solağım dediğimde aldığım ilk tepki. ben geri zekalı solak görmedim ama çalışmadığı için başarısız solak gördüm. fen lisesi sınfı olan bizim sınıfta 14 te 4 solak.

çok korkuyorum sözlük

Bu genellikle yalnızlıkla oluşan bir durumdur. derin nefes alıp kitap okuyunca normal seviyeye iner.

çok zor kilo alıp çok kolay vermek

metabolizması hızlı çalışan kişilerde görülür benim gibi. o kadar yeyip bir türlü kilo alamadım hala hayret ediyorum.

sözlük yazarlarının şu an olmak istediği yer

Huzuru hissedebileceğim Akdeniz'in kıyılarında olmak isterdim. Denizin mavisi, güneşin sıcaklığı, dalgaların senfonisi harika olurdu.

en basit matematik konuları

En basit matematik konusu matris derim. Çok rahat çözülen fazla kuralı olmayan bir konu.