bugün

entry'ler (28)

15 yaşındaki çocuğa tecavüz eden ahlaksız zanlı

garip, reşit olmayanla cinsel ilişki yerine, TCK madde:103, çocuğun cinsel istismarından zamanaşımı engeline takılmadan dava açılabilirdi.

gecenin şiiri

sarhoşunum, nasıl ayık kalayım?
aşk şarabın doldu gönül testime.
sen iran ol ben de şahın olayım;
varsın sultan selim gelsin üstüme.

cemal safi

anın görüntüsü

anın görüntüsünü paylaştım, whatsapptan gelen son mesajı paylaştım, okuduğum kitabın 56 sayfasının ilk satırını paylaştım, sırada ne var.

insanı yıpratan şeyler

instagram.

samsun valisinin 1 milyon 745 bin liralık aracı

ayağımızı yerden kesiyo işte.. diyor mudur acaba.

avrupa da hayatın çok güzel olduğunu zannetmek

doğru önermedir.

ünal yarımağan ın istifası

nikahta keramet var derlerdi de inanmazdım. duydunuz mu? daha önce girdikleri kpss'de ikisini toplasanız bir kişi etmeyen bir karı koca, son sınavdan ikisi birden 120 sorunun 120'sine de doğru cevap vermiş. sağda solda istemezükçüler hemen 'vay efendim kopya çekmişler' diye vaveyla ediyor, kesinlikle katılmıyorum. yahu, bu iki reşit insan, kopya çekseler hayvan evladı gibi gidip bütün soruları doğru yaparlar mı? on yaşında çocuk bile bir iki yanlış yapıp şüpheyi üzerinden atması gerektiğini bilir. halbuki olay çok basit, daha önce 200 bininci oldukları kpss sonuçlarına bakılırsa vasatın altında iki insan, evlenmişler, nikahtaki keramet ışımış, bunların aklı dimağı bir anda açılıvermiş, 120 sorunun 120'sini de yapıvermişler, geçen sene 200 bininciyken bu sene rekor kırmışlar. bakın zaten ülkemiz o kadar iyiye gidiyor ki, yalnız onlar değil, birkaç yüz kişi 120 sorunun 120'sini de yapıvermiş. demek ki çok evlilik olmuş, çok keramet doğmuş bu sene. sizin içiniz fesat. beyin bedava.
"barış uygur".

1 lira bayram harçlığı veren akraba

(bkz: farkını vereyimde bayramlaşmayalım)

kwidditcher

yazıları okuyunca helal olsun '' yaz arkadaşım * '' dedirten
uykunun depolanabileceğine inanan *
ilk üstadım **

doğa için çal

Doğa için çal projesi daha önce izlediğiniz "playing for change Stand by me projesinin Türkiyedeki versiyonudur. Playing for change ekibinin aylardır haberdar olduğu ve kendilerininde desteklediği bir projedir. O projenin devamı oldu...ğu için yazı fontlarına kadar herşeyi aynıdır. Bir taklit değildir. Playing For change projesinin türkiye ayağıdır. Önemli Not2: Doga icin cal projesinde yer alan müzisyenlerin şarkılarını söylerken ya da çalarken çıkan yazıda yazan şehirler o an çekilen yer değildir. O yazan şehirler müzisyenlerin doğum yerleri yada başka bir değişle memleketleridir. http://www.dogaicincal.com Doğa için Çal, bir agaclar.net projesidir. Dünya'nın hali ortada. Yerküresiyle, atmosferiyle tehlike sinyalleri verip duruyor. Küresel iklim değişikliği bir dert; seller, taşkınlar, buzulların erimesi, kıyıların denizler tarafından yutulması ihtimali, kuraklık... Beslenme başka bir dert; besin bulanlar için GDO'lu ürünler, denetimsiz tarımsal ilaçlama, sakıncalı katkı maddeleri... Bulamayanların sorunu karmaşık değil: Sadece açlık! Enerji savaşları, temiz su savaşları... Yani gidişat iyi değil. En güçlü ya da yoksul olanların büyük çoğunluğu, kendi küçük ya da büyük çıkarını esas alarak, kendini dünyanın merkezine koyarak yaşıyor. Herkesin mazareti var! Çok şey sadece günü kurtarmaya yönelik.. Doğayı yok sayarak yapılan her şey, geleceğimizi biraz daha belirsizleştiriyor. Komik olan, korunmak doğanın umurunda bile değil. O nasıl olsa, öyle ya da böyle var olacak... Vay bizim halimize... iklim değişiklikleri, seller, taşkınlar, bunlar dünya kabuk bağladığından bu yana hep var ama son yüz yılın grafikleri öncekilerle benzerlik göstermiyor, kendi elimizle yaptıklarımızın, bu kötü gidişe direkt etkisi var. Önceleri düşe kalka yaşıyorduk, artık kıçımızın üstünde hızla kaymaya başladık. işin bilimiyle uğraşan herkes bu konuda hem fikir. Çevreci hareketler, bu gidişi durdurulması gerektiğini herkese anlatmaya çalışıyor. Agaclar.net olarak başından beri işin neresinden tutacağımıza bakıp durduk. Yaptığımız her şeyde bu amacın izi var. Daha neler yapabiliriz? Doğa sorunlarının evrenselliği, doğanın insanlara mekan ve kaynak oluşuyla, müziğin evrenselliği ve insanların ortak dili oluşu arasındaki bağ, projenin çıkış noktası oldu. Müzik; yaygın, eneji dolu, durdurup kendini dinleten ya da arka plana geçip çaktırmadan varolan... Seçtiğimiz parça: "Divane Aşık Gibi" Bilmeyen yok, sevmeyen yok... Dünyanın çivisini çıkaranlar kadar, bunu seyretmekle yetinenler de benzer biçimde sorumluysa, çözümler bulmak ve uygulamak zorundaysak, her vesile ile hatırlamalı, hatırlatmalıyız.... Hem değişim gerektiğini bilip, hem "Şöyle yap, böyle yap" laflarını dinlemediğimize göre, "ne yapmalıyım" diye düşünmek gerektiğini her dinlediğinde hatırlatan bir müzik işe yarar mı? En azından konunun farkında olanlar için, arka planda fazladan bir vicdan azabı durumu yaratır mı? "Birlikten kuvvet doğar" mı? Tek tek düşündüğümüz, anlatmaya çalıştıklarımız, hep birlikte, bir ucundan tutarak ortaya konduğunda verdiği enerji artar mı? Agaclar.net'ten Fırat Çavaş, doğdukları iller farklı, yaşadıkları mekanlar farklı, zevkleri, yaşama bakış açıları farklı 45 müzisyeni, varolan gerçekleri bir kez daha hatırlatmak için bir araya getirdi: Doğa için çal! "Divane Aşık Gibi" yollarda dolaşmaktan başka, hem mecazda hem de fikirde "Sen yağmur ol, ben bulut, Maçka'da buluşalım" diyoruz. Yeni başladık, devam edeceğiz... Sizi de bekleriz! PLAYING FOR CHANGE, DOĞA iÇiN ÇAL PROJESiNi DESTEKLEMEKTEDiR. Yönetmen - Yapımcı / Fırat Çavaş Yardımcı Yönetmen / Tayfun Turan Kurgu / Fırat Çavaş Ses Asistanı / Cemre Kabaş Divane aşık gibi Söz & Müzik Hasan Tunç Edisyon / Kalan Publishing - Mesam Düzenleme / Fırat Çavaş Kayıt, Miksaj / Stüdyo Çatı Mastering / Barış Büyük Web Dizayn, Grafik tasarım / Vildan Özfenerci Sponsor http://www.kriweb.com Özel Teşekkürler: Mark Johnson, PFC team, Semra Blake, Hasan Saltık ,Ömer Faruk Albayrak Playing For Change, Doğa için Çal projesini desteklemektedir. http://www.playingforchange.com http://www.dogaicincal.com info@dogaicincal.com Stüdyo Çatı 2009

cpted

crime prevention through environmental design
hedef ve tasarım olarak doğal olabilir suçlar için fırsatları azaltma gayesiyle yapıların ve mahallelerin düzenlenmesi.
günümüzün gelişen suç önleme yöntemlerinden biridir .. mekanların tasarımlarının daha görülebilir ve karanlıktan arındırılabilir olması ön plandadır.

kimsenin umrunda olmamak

bir arkadaşımın msninde yazıyordu
'' umrunda olmadığım ; umrumda değil ''
(bkz: çok da tın) *

ben babanın arkadaşıyım al bu da şeker

(bkz: yemezler)

azrail ile girilebilecek diyaloglar

yaaa sen miydin.. bi an korkuttun beni.

175 cm boy 58 kg sarışın mavi gözlü bebek yüzlü

(bkz: çek bi buçuk olsun)

sevgilisi istediği için alkolü bırakan erkek

hiç votkadan dolayı peri masalını sona erdirebilecek erkektir. *

555

şimdi aklımıza avea gelsede; 555 bundan 49 sen önce söylendiğinde 5 mayıs 1960 saat 5 i ifade ederdi ve kızılayda toplanan öğrenciler dönemin başbakanı menderesin arabasının önünü kesip özgürlük istiyoruz diye isyan etmişlerdi ve menderes onlara başbakanın arabasının önünü kesiyorsunuz daha ne özgürlüğü istiyorsunuz diye ..cevap vermişti (555 k)

truva

jüpiterin çevresinde bulunan küçük asteroidlere de truva denilmektedir.

suç

ayrıca suçun karanlık yüzü ( dark figure of crime ) diye bir tabir vardır ki bu da işlenip açığa çıkmamış suç potansiyelini işaret eder.. kocam bu sever de döver de mantığındaki fail koca bu suçu en çok işleyen kişidir.. tabi bunlar hep suçun karanlık yüzü olarak saklı kalır..

paşmaklık

osmanlı da evlenen hanedan üyesi kızlara verilen çeyiz hediyesininde adıdır..