bugün

kpss rezaletinin içinden çıkamayan kurumun başkanının istifasıdır. hoş istifa etsede hiç bir halt olmayacak, hiç bir şey değişmeyecektir.
nikahta keramet var derlerdi de inanmazdım. duydunuz mu? daha önce girdikleri kpss'de ikisini toplasanız bir kişi etmeyen bir karı koca, son sınavdan ikisi birden 120 sorunun 120'sine de doğru cevap vermiş. sağda solda istemezükçüler hemen 'vay efendim kopya çekmişler' diye vaveyla ediyor, kesinlikle katılmıyorum. yahu, bu iki reşit insan, kopya çekseler hayvan evladı gibi gidip bütün soruları doğru yaparlar mı? on yaşında çocuk bile bir iki yanlış yapıp şüpheyi üzerinden atması gerektiğini bilir. halbuki olay çok basit, daha önce 200 bininci oldukları kpss sonuçlarına bakılırsa vasatın altında iki insan, evlenmişler, nikahtaki keramet ışımış, bunların aklı dimağı bir anda açılıvermiş, 120 sorunun 120'sini de yapıvermişler, geçen sene 200 bininciyken bu sene rekor kırmışlar. bakın zaten ülkemiz o kadar iyiye gidiyor ki, yalnız onlar değil, birkaç yüz kişi 120 sorunun 120'sini de yapıvermiş. demek ki çok evlilik olmuş, çok keramet doğmuş bu sene. sizin içiniz fesat. beyin bedava.
"barış uygur".
gerçekleşmesi lazım gelen bir durumdur. en kötü ihtimalle (bkz: ego)