bugün

entry'ler (23)

kapak

eskişehir'in öğrenci odaklı, en eli yüzü düzgün dergisidir.öğrenci odaklı olanlar arasında değil, topunda

sesler

ursula k. le guin'in Marifetler'inin devamı niteliğindeki kitabıdır.Bir üçleme olarak geçmez aslında ama karakterler devamlılık sağlarlar.Marifetler'in ardından Sesler; Sesler'in ardından da Güçler gelir.

milli bir yalan olarak toplantıdayım demek

ofis telefonu çaldığında kimin aradığı %100 tahmin edilir.iş yetişmemiştir daha ve karşı tarafa diyecek birşeyiniz yoktur.Bu durumda yan tarafta oturan arkadaşa, hatta stajyer tercih sebebidir rica edilir "ubik toplantıda der misin?" diye.en az 15 dakika daha rahatsınızdır artık.

müstehcen türkçe şarkılar

ilki Barış Manço'dan geliyor:"ama benim adım bal böceği, bekleyemem ben bu geceyi.Gelir de koynuna girerim aman sonra da batırırım iğneyi"bu ne ya.

uluc bayraktar

yeni sezonda (dizi sezonu diye birşey girdi hayatımıza.Yaz sezonu, kış sezonu falan derdik sadece)Kenan imirzalıoğlu'nun başrolü üstleneceği Ezel dizinin yönetmeni.

art grup

%100 yerli olup çok güzel işler çıkaran reklam ajansı.thy'nin çok beğenilip konuşulan kevin costner'lı "ı feel like staarr" reklamı da bu ajansın ekibinden çıkmıştır.

şampuan diye başka birşeylerle yıkanma çabası

şampuan diye saç kremiyle yıkanmak, şişeyi bitirdikten sonra"ne biçim şampuandı bu ya, hiç köpürmüyordu."demek...

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

levent yüksel-sustu haykıran şehir, son kuşlar havalandı..
anlaşılan:
sustu haykıran şehir, dolmuşlar havalandı..

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

izel'in bir şarkısında:
hani bakar dalarsın ya gruba; bana da öyle bak kuln olayım...
anlaşılan:
hani makarnalar suya dubaa...
bu ne ya!

büyükada

hayatında ilk defa bir yere gidersin, ertesi gün bavulunu alıp orada yaşamaya başlar mısın?büyükada böyle büyüleyici bir yerdir işte.vapurdan inip bisikletinize bindiğiniz anda günün yorgunluğu, stresi bir anda yok olur.bisikletinize atlayıp eve doğru yol almak kışın pek keyifli olmaz çünkü balaklava giyseniz bile soğuk iliklerinize işlemeyi başarır.şöminenin karşına geçince yediğin soğuk umrunda olmaz.yazın eve gidip altına mayonu giyersin, kayıkhane'de biranı içip günbatımını izlersin.her gün başka batar güneş orda.denize girersen o saatlerde ışık havuzuna girmiş gibi olursun."gündüz yakamozu bu" diye saçma sapan şeyler söylersin kendi kendine.bir de aşk yaşanır ki orda...sonradan anlarsın ki asıl aşık olduğun o değil Büyükada'ymış.

ada vapuru

sabah işe giderken ayrı keyifli, akşam dönerken ayrı keyiflidir.Kabataş'tan kalkan vapur sırayla Kınalı, Burgaz, Heybeli ve Büyükada'ya gider.sezonun kapanmasıyla, orda yaşayanların vapuru olur ve daha samimi bir ortam yakalarsınız.yolculuk bir buçuk saat sürdüğü, manzara çok güzel olduğu için arka tarafta sigara içmenize, demlenmenize de ses çıkarmazlar.istanbul'un korkunç trafiğine katlanmak zorunda kalmadığınıza adeta şükredersiniz.

27 mayis 2007 chill out istanbul festivali

dün kemer golf country'de Lounge Fm tarafından düzenlenen şahane festival.Hava, müzikler,insanlar...herşeyiyle çok güzeldi.her hafta yapılsa keşke diyip durduk.bir tane bile rahatsız eden,taşkınlık yapan insan yoktu.lamb'in sahneye çıkmasıyla ortam iyice güzelleşti.güzel gecede gözleri kapatıp "gabriel" e eşlik edebildiğim için şanslıyım.bir de vincent vega sanatçı listesini nereden edinmiş bilmiyorum ama doğrusu şöyleydi:
lamb
boozoo bajou
yoav
alex krygier
the shortwave set
jazzamor
ve tek yerli grup Sattas

coraline

Sandman ve Stardust'ın yaratıcısı Neil Gaiman'ın yazdığı çocuk kitabı.Alice Harikalar Diyarın'dan daha ürkütücüdür.Çocukken okuduğumda Alice Harikalar Diyarında'dan da korkmuştum.
Kahramanımız Coraline'e Caroline deme eğilimde oluyoruz ister istemez.Kitabı alırken "Caroline:gizli dünya alabilir miyim?" demiştim.Kitabın ilk sayfalarında kızcağız da bundan muzdarip."Benim adım:Coraline, Caroline değil" diyip duruyor.
Neil Gaiman hayranı olarak kitabı bir solukta okudum.Çocuk kitabı deyip geçmeyin, gerçekten çok eğlenceli.
Filmi de şu sıralarda vizyonda ancak her yerde Türkçe dublajlı olarak oynuyor.Orjinalinde Teri Hatcher, Dakota Fanning gibi isimler var.Haksızlık bu..illa internetten indirip mi izleyeceğiz yani?

wrong

gerçekten bir depeche mode cilasiği olmuş.Videosu da bir o kadar etkileyici ve ürkütücü.Ürkütücü çünkü adam maskeliyken Jason Voorhees'a benziyor.Ürkütücü çünkü kendinizi o adamın yerine koyduğunuzda "anaamm, hayıırr" dedirtiyor.

sevinç özdemir

hayatımda tanıdığım en nev-i şahsına münhasır insan.o kadar sevimlidir ki konuşmaya başladığınız ilk andan itibaren sizi etlisi altına alır.bir anda birbirini tanımayan onlarca insana hep beraber şarkı söylettirebilir.bu kadar güzel olmasa da bunları yapabilir miydi bilmiyorum:)sevinç özdemir adı gibi benim sevinç ve neşe kaynağımdır.

cormac mccarthy

"Yol" (The Road) ve "O Güzel Atlar" (All The Pretty Horses) gibi pek çok tanınmış kitabın yazarı Pulitzer ödüllü Amerikalı yazar.PEN Yazarlar derneğinden bu sene hayat boyu başarı ödülünü almıştır.Cormac McCharty adı hala çağrışım yapmadıysa size başka bir eseeinin daha adını söylüyorum:No Country For Old Men(ihtiyarlara Yer Yok)

oi va voi

"aman tanrım" 21 ve 22 mayısta Babylon'da sahne alacaklar.bilet fiyatları neden ilk gün 45, 2. gün 56 tl oluyor anlamış değilim.içimi bir korku kaplamadı değil 21'ine bilet kalmazsa diye.yeni albümleri "travelling the face of the globe" dan I know what you are'ı http://uhttp://www.myspace.com/oivavoi dan bi dinleyin derim.

ubik

Philip K.Dick'in bilimkurgu romanı.Gerçek nedir, ne değildir konusunda düşündüren şahane kitap."ben ubik'im. evrenden önce ben vardım. güneşleri ben yarattım. yaşamları ve yaşanacak yerleri ben yarattım; onları buraya getirdim ve onları oraya koydum. benim istediğim gibi davranırlar, ben ne dersem onu yaparlar. benim sözüm ve adım asla söylenmedi, kimse bilmez benim adımı. bana ubik diyorlar, ama adım bu değil. ben varım. her zaman var olacağım."
işte ben buyum.

new york city boy

Neil Tennant'ın güzel sesinden dinlediğimiz güzel şarkı.Rock'n coke'ta performanslarıyla ve kostümleriyle bizi bizden almışlardı.Şarkının sözlerini de yazayım tam olsun.
NewYork City Boy
When youre a boy
Some days are tough
Lying on your bad
Playing punk rock and stuff
Home is a boot camp
You gotta escape
Wanna go and wander
In the ticker-tape

You feel the deal is real
Youre a new york city boy
So young, so run
Into new york city

New york city boy
Youll never have a bored day
cause youre a new york city boy
Where seventh avenue meets broadway

The street is amazing
The hoochies unreal
Check out all the hardware
At the latest deal
Hear a song
Thats the bomb
If you dont get the mix
Its got eighty-six

Youre in new york city

New york city boy
New york city boy
This is your reward day

Then as the evening falls
You can return its calls

Youre a new york city boy
So young, so run
Into new york city

New york city boy

ayten soykök

Dudaktan Kalbe dizisinde Enise karakterini canlandıran 1972 doğumlu oyuncu.Hoş kadındır ancak oyunculuğu için aynı şey söylenemez;prompterdan okuyormuş gibi de yapılmaz ki...