bugün

entry'ler (93)

3 idiots

ilkkez izlendikten sonra en az 1 ay boyunca periyodik olarak bazı sahneleri tekrar izlemek zorunda bırakan , izlemeyen arkdaşlara ateşli bir şekilde tavsiye ettiren ve uzun bir süre gündeminizi işgal eden hint filmi. Çekene, çektirene, çekilene helal olsun. Zaten filmin yıldızıda müslümanmış, helal kesim yani...

gelmiş geçmiş en iyi türk dizisi

Tartışmasız ikinci bahardır. Aslında bu başlığa tek bir entry girilmeliydi. Herkes saygılı bir şekilde pek iyi pek güzel deyip çıkmalıydı ama neyse.

otobüste yaşanan dumur olaylar

+ Abi şurdan iki öğrenci alırmısın.
- Okullar kapalı kardeşim.

sherlock holmes

15 Ocak ta Türkiye de vizyona girmiş orjinal bir filmdir.Şahsım adına en orjinal sahnesi Sherlock Holmes un adamları pataklamadan önce detaylı olarak hamlelerini planlaması ve bunların seri bir şekilde tahakkuk etmesidir. Robert Downey jr. denen elemanın oyunculuğunu takdir ettikten sonra filmi izlememiş arkadaşlara gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliriz. Eğlenceli bir filmdir gidilir izlenir.

dördüzlere verilebilecek isimler

ludwig
van
beeth
oven

caps

Telekomünikasyon sektöründe kullanılan bir kısaltmadır. call attemp per second manasına gelmektedir. Saniye başına düşen telefon çağrısı girişimidir. birde cps vardır. oda call per second manasına gelir. ilkinde başarısızı yada tamamlanmamış çağrı girişimleride hesaplanırken cps de sadece başarılı çağrılar hesaplanır.

insanları itici yapan detaylar

lafını dinlettirmek için yüksek sesle konuşmak.

söylemesi zevk veren japonca kelimeler

joseki , fuseki. go oyununda açılış hamlelerinden ikisidir.

ilginç dükkan isimleri

her zamanki yer.

insan ile hayvan arasındaki fark

hayvan dünyaya ne yapacağını bilerek gelir, insan ne yapacağını dünyada öğrenir

kitlama seker

kullanım alanının merkez noktasını erzurumun oluşturduğu bir şeker türüdür.

recep tayyip erdoğan ın şimon peres e verdiği ayar

Çok mantıklı olduğu söylenemeyecek ama içten içten insanın hoşuna giden,içimizde israile karşı birikmiş sinirin boşalmasını kısmen temsil eden hareket.Sonuçları açısından çoğu insanın dediği "dengeler kaçarmı" gibi endişeler gerektirmeyen bilakis Türkiyenin dünya nazarındaki yerini iyice yükseltecek hareket.Gerçi Türkiye'ye tebriklerini sadece iran iletmiş ama tüm dünya içinden içinden takdir puanını verdi bence.

cenevre

adım başı türkiyeden gitmiş kepapçılar ile karşılaşabileceğiniz karşılaşabileceğiniz,tarihi güzellik açısınıdan istanbulun eline su dökemeyecek,kapıcıların dahi touerg jiplere binebildiği(zenginleri siz hesap edin),dünya yansa umrunda olmayacak bir ahaliye sahip,çok zengin olunduğu takdirde yazları gidilip kafa dinlenecek yer.Zira kışları orası hiç çekilmez.

şangay

"pudong da evin olacağına puxi de yatağın olsun" diye özlü bir söze sahip olan şehir.Huangpu nehri ile ayrılan şehrin iki yakası arasındaki gelişmişlik farkını gösteren bir söz.Ama ben bu söze pek katılmadım zira pudong bile(en azından gelişmiş kısmı) bizim buraları katlar.

Eğer gitme fırsatınız olursa Yu Yuan Garden denen yeri görmeden gelmeyin.

akasya durağı

türk dizi tarihinin dip noktası.

pop saati

jeneriğinde kaykay ile kayan çocuk ve yaşlı bi teyzenin güvercinleri beslemesi akıllarda yer eden ve yıllar yılı bu jeneriği kullanan Erhan Konuk'un sunumuyla daha tok ve karizmatik bir hal kazanan program.

bez bebek i sevmeyen insan

bez bebeği seven insan modelinden daha zeki dünyaya daha faydalı daha insancıl daha mantıklı ve daha az şaşılası insan modelidir.

minubuste cam acmayan insan

insanı fitil eden insandır. herkes terlemiş güneş dolmuşa direk çakıyor. parfüm kokusu ter kokusu her tarafı sarmış bu hala camı dibine kadar kapatmış orada bekliyor. bunların ekserisi bayandır.

ben öss yi hiç çalışmadan kazandım

anlatım bozukluğu olan cümledir.zira öss kazanılmaz öss de puan alınır o puanla üniversite kazanılır. bunu bilmeyen bi arkadaş bu başlığı açtıysa zaten kafadan batırmış.

tuncay özkan

bu kadar bariz yalan söylemesine, iftira atmasına, sahtekarlık yapmasına rağmen ve nerdeyse hepsinin belgeleriyle ispatlanmasına rağmen hala kendisin takdir eden insaların olmasına şaşırmadığım insan.neden şaşırmadım zira bu ülkede cem uzan %7 oy aldı.